Kalifornská společnost Knightscope oznamuje strategické partnerství s Allied Universal

SecurityGuideBezpečnostní technologie, Ze světa

Kalifornská společnost Knightscope, která stojí za mobilními autonomními roboty určenými k zesílení bezpečnostních opatření v USA, oznámila strategické partnerství s Allied Universal. Propojení považují obě strany za „dokonalý recept na úspěch“, který zvýší veřejnou bezpečnost a umožní klientům soustředit se na své podnikání.

Společnost Knightscope, která se specializuje na vývoj bezpečnostních robotů určených k zesílení bezpečnostních opatření v USA, oznámila strategické partnerství s Allied Universal, přední globální společností poskytující služby v oblasti bezpečnosti. Ta bude nabízet autonomní bezpečnostní roboty zákazníkům v USA, aby podpořila prevenci kriminality.

Mobilní roboti vybavení nejmodernější bezpečnostní technologií se již zasloužili o snížení kriminality v lokalitách jejich stávajících klientů. Podle společnosti Knightscope již mají roboti „za sebou“ přes 1 000 000 hodin služeb po celých USA na rušných parkovištích, nákupních centrech, nemocnicích a firemních areálech. Zároveň přináší kvalitní důkazy pro stíhání zločinců a to také díky kamerám, které jsou umístěny zhruba v úrovni očí. Roboti jsou vybaveni také mikrofony, senzory počasí (barometrický tlak, teplota, úroveň oxidu uhličitého), alarmy nebo např. wifi připojením.

Náš závazek poskytovat zákazníkům ty nejlepší proaktivní bezpečnostní služby je neochvějný,“ řekl Carey Boethel, prezident Allied Universal Technology Services. „Partnerství se společností Knightscope nám umožňuje rozšířit naše dodávky chytrých špičkových technologií za účelem zvýšení veřejné bezpečnosti a umožnit našim zákazníkům soustředit se na své podnikání.“

Partnerství mezi Knightscope a Allied Universal využívá vysoce vyškolené bezpečnostní profesionály společnosti ke zmírnění rizik s cílem snížit peněžní i nepeněžní náklady svých zákazníků.

William Santana Li, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Knightscope, uvedl: „Partnerství s Allied Universal je dokonalým receptem na úspěch – roboti jsou nasazeni k provádění monotónní, výpočetně náročné práce, zatímco za strategické, praktické činnosti jsou odpovědní lidé. Jsme nadšeni z budoucnosti, tato dohoda přinese stabilní dlouhodobý růst.“

O Knightscope

Knightscope je společnost se sídlem v Silicon Valley. Vyvíjí plně autonomní bezpečnostní roboty, strážce s umělou inteligencí. Dlouhodobou ambicí Knightscope je udělat ze Spojených států amerických nejbezpečnější zemi na světě.

O Allied Universal

Allied Universal® je přední společnost poskytující služby v oblasti zabezpečení. Poskytuje proaktivní bezpečnostní služby a špičkové chytré technologie s cílem dodávat personifikovaná integrovaná řešení. Společnost má více než 800 000 zaměstnanců a tržby ve výši 20 miliard USD.

Zdroj: aus.com, knightscope.com; JM