ONLINE KONFERENCE: Kyberbezpečnost v nemocnicích – aktuální stav, trendy i možnosti dotací

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost, Vzdělávání

ONLINE KONFERENCE: Kyberbezpečnost v nemocnicích - aktuální stav, trendy i možnosti dotací

Zdravotnictví je jedním z nejvíce ohrožených oborů hackerskými útoky. Kyberbezpečnost zdravotních zařízení jako kritické infrastruktury v současné době proto nabírá na obrátkách.

Společnost ProID pořádá virtuální konferenci, na které se spolu s odborníky z firem Monet+, enovation a IXPERTA podělí o své zkušenosti, zhodnotí aktuální stav, trendy a představí možnosti čerpání dotací určených na posilování ochrany nemocnic, lékařských ordinací i jiných zdravotních zařízení.

Akce se uskuteční online ve čtvrtek 30. listopadu 2023, vstupné je zdarma.

Každý úspěšný průlom dokáže vyřadit nemocnici či ordinaci z provozu až na několik týdnů. Přitom nemusí jít jen o počítače a servery, v ohrožení jsou i chytré lékařské přístroje a veškerá data pacientů. Hackeři dokáží prolomit jak uživatelské účty, tak i kritické zranitelnosti a webová rozhraní,” říká Ivo Vrána ze společnosti ProID, která pro zdravotnická zařízení zajišťuje bezpečnost nasazením systému pro ověřování identit zaměstnanců, a to jak mobilní aplikací, tak pomocí čipových karet.

Na konferenci zazní přednášky odborníků, kteří denně řeší kybernetické zabezpečení lékařských zařízení, přístrojů a zdravotnického personálu. Tématy bude aktuální stav kybernetické bezpečnosti v lékařském segmentu, praktické řízení kybernetické bezpečnosti v nemocnici, bezpečná digitální identita lékaře a zdravotnického personálu a představení nových dotačních programů v této oblasti.

Účastníci se mohou těšit na postřehy z praxe, nejčastější chyby a doporučené způsoby jejich řešení. Věříme, že akce vyvolá zajímavou debatu podobně jako naše zářijová konference o evropském nařízení NIS 2 zpřísňujícím od roku 2024 nároky na IT zabezpečení velkých firem, na kterou se zaregistrovalo téměř 3000 CISO manažerů a specialistů na kyberbezpečnost,” zve Ivo Vrána na pokračování zaměřené čistě na zdravotnictví.

Zájemci se mohou bezplatně registrovat zde.

Zdroj: TZ; JM