Linka bezpečí získala ocenění od Fóra dárců

SecurityGuideAktuality, Bezpečnost pro širokou veřejnost, Koktejl

Linka bezpečí získala ocenění od Fóra dárců a byla zařazena mezi nejlepší veřejně prospěšné projekty roku. Konkrétně se umístila na druhém místě v kategorii Komunikace – Komunikační kampaň a na třetím místě v kategorii Komunikace – Výroční zpráva nefiremní. Ocenění převzala ředitelka Linky bezpečí Soňa Petrášková na slavnostním předávání cen v prostorách Kaiserštejnského paláce na Malé Straně.

Získaných ocenění si velice vážíme, protože jsou pro nás známkou toho, že svou práci děláme dobře. Druhé místo jsme získali za podcast ‘Na tenké Lince’. Jde o dlouhodobý projekt, který je vlastně naší misí na poli prevence. Linka bezpečí je krizová intervenční linka a uvědomujeme si, že již řešíme problém či těžkou situaci, do které se dítě dostalo. Prevence by měla těmto situacím předcházet, a proto jsme začali již před dvěma lety natáčet podcasty a také edukační videa. Těší nás zájem o tyto podcasty, které mají poslechovost již přes 80 tisíc a videa jsou přehrána v počtu 114 tisíc,” uvedla Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Linka bezpečí je neziskovou organizací a z hlediska financování by její provoz bez dotací MPSV a MVČR a generálních partnerů (O2, ČSOB, Nadace RSJ) nebyl možný. V posledních letech Linku bezpečí významně podporují města, obce a městysy a roste také počet individuálních dárců, kteří mají zájem dětem pomáhat.

Ocenění za výroční zprávu je pro Linku bezpečí, a hlavně naše podporovatele, pečetí transparentnosti a čestného nakládání s prostředky, které se nám díky dárcům daří na provoz a rozvoj organizace každoročně sehnat,” dodala Soňa Petrášková, ředitelka Linky bezpečí.

Do letošního ročníku Cen Fóra dárců se přihlásilo mnoho zajímavých veřejně prospěšných projektů, nejen od neziskových organizací, ale i od firem. Soutěžilo se v oboru Komunikace a Sbírky.

Linka bezpečí pomáhá dětem a studentům, kteří se dostanou do náročné životní situace nebo řeší každodenní starosti a problémy, s kterými si neví rady. Je dostupná pro klienty z celé České republiky, nonstop na telefonním čísle 116 111, ale i na chatu a v e-mailové poradně. Velká pozornost je věnována prevenci. Konzultanti Linky bezpečí jezdí za dětmi do škol a sportovních klubů. Pro děti a dospělé jsou určené vzdělávací videa, podcasty a blog. Linka bezpečí se pravidelně zapojuje do odborných a veřejných akcí, které přispívají k rozvoji péče o duševní zdraví dětí a mladistvých.

Zdroj: TZ; JM