Nebezpečná Amerika: Republikán DeSantis upozorňuje na kalifornskou kriminalitu.

SecurityGuideAktuality, Ze světa

Nebezpečná Amerika: Republikán DeSantis upozorňuje na kalifornskou kriminalitu.

SecurityGuide přináší další informace zpoza Atlantiku, kde se USA chystají na další prezidentské volby. Na řadě je mnoho debat, ve kterých se utkají republikáni s demokraty… Výrazná tvář republikánů, guvernér Floridy Ron DeSantis, si nedávno vzal na paškál kalifornskou bezpečnost…

Příští měsíc se v 90minutové debatě utká floridský guvernér Ron DeSantis s kalifornským guvernérem Gavinem Newsomem a již nyní se objevují srovnání mezi státy obou známých politiků.

V jednom případě Newsom vyzdvihuje Kalifornii jako „opravdový stát svobody” a poukazuje na své zákroky proti některým školským obvodům, které se snažily cenzurovat materiály, jež považovaly za nevhodné pro studenty.

V druhém srovnání DeSantis poukazuje na počet lidí, kteří ze Zlatého státu utíkají na Floridu, a vyzdvihuje své výsledky v ochraně práv rodičů a vytvoření antikalifornského státu: „Narodil jsem se a vyrostl na Floridě. Nikdy v životě jsem neviděl kalifornskou poznávací značku,” řekl v neděli Marii Bartiromo z FOX News.

„Přesto jsem se stal guvernérem a ve státě Florida jsme začali vídat všechny ty kalifornské poznávací značky a mnoho mých voličů dostalo trochu strach, protože nevěděli, jestli budou volit stejně jako Kaliforňané,” pokračoval po chvíli.

„Ukázalo se, že byli nespokojení z politiky: z uzavírání COVID, ze škol, které provádějí indoktrinaci, z upírání práv rodičům, z kriminality…”

V návaznosti na bod o kriminalitě v Kalifornii pokračoval tím, že se s první dámou Floridy Casey DeSantisovou setkali v jižní části státu během posledního roku se „šesti nebo sedmi” přepadenými lidmi.

„Kdy to bylo přijatelné?” zeptal se a dodal, že stát vedený demokraty „všechny velké věci udělal špatně”.

Floridský republikán se s Newsomem utká po dlouhé době, kdy si v záři reflektorů vyměňovali urážky.

Mezitím se šíří spekulace, že by se Newsom mohl stát kandidátem na prezidenta v roce 2024 a dokonce se vyšvihnout do čela kandidátky. Mnozí považují Newsomův souhlas s debatou za silný signál voličům, že toto rozhodnutí velmi zvažuje.

Minulou středu se jménem kampaně prezidenta Bidena zúčastnil druhé debaty GOP v Simi Valley, kde se po skončení debaty sešel se Seanem Hannitym z FOX News a poskytl rekapitulaci.

„Za jakýchkoli okolností, ano či ne, přijmete někdy demokratickou nominaci na kandidaturu na prezidenta v roce 2024?” zeptal se Hannity.

Newsom po tápání v otázce nakonec odpověděl: „Ne, je to hypotetické. Je to směšné.”

 

Zdroj: foxnews.com