Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost a Ámos Vision v rámci Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti společně šíří osvětu kybernetické bezpečnosti

SecurityGuideKyberbezpečnost, Vzdělávání

Bezpečná školní ICT infrastruktura

V rámci letošního Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti (ECSM) spojili Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Ámos Vision síly pro šíření osvěty kybernetické bezpečnosti. Vytvořili komiksové on-line kurzy určené přímo žákům a materiály a inspiraci do výuky. Tato spolupráce pomůže přispět ke zvýšení povědomí v rozmanitých tématech kybernetické bezpečnosti.

V rámci kampaně ECSM jsou po dobu 2 týdnů nasazeny krátké videospoty, které propagují komiksové on-line kurzy NÚKIB určené přímo žákům. Součástí každého spotu je také QR kód, který žákům usnadní návštěvu on-line kurzu. Síť interaktivních informačních panelů Ámos Vision využívá 220 českých škol. Jedná se o účinný komunikační kanál k vyučujícím.

Materiály seznamují děti ve věku od 5 let s riziky při používání digitálních technologií. Můžete je spustit na klasických počítačích, notebooku a většině tabletů. Nejsou optimalizovány pro mobilní telefony. Jako pomůcku můžete využít Metodické karty „Technika kolem nás“ a „Tajemství internetu“.

Zdroj: nukib.cz, osveta.nukib.cz