Společnost Safety Guard, která mimo jiné poskytuje mobilní aplikaci „Pomoc v nebezpečí“, představila bezpečnostní přívěsek určený pro osoby v nouzi. Je vhodný především pro seniory, kteří se dostanou do nouzové situace. Tento náramek je vybaven GPS pro snadné lokalizování osoby, která se nachází v tísni.

Nový SOS přívěsek je užitečný pomocník pro seniory a osoby se sníženou pohyblivostí. Stisknutím jediného tlačítka si osoba v případě nouze přivolá pomoc, kterou zastřešuje odborně vyškolený personál operátorů monitorovacího centra. Ten dále může přivolat potřebné záchranné složky. Kromě toho, že se nouzové volání přenese na monitorovací centrum, dostanou toto oznámení dvě definované blízké osoby. Operátor může kontaktnovat tyto osoby, informovat je a případně koordinovat jejich další postup.

SOS přívěsek obsahuje SIM kartu, proto pro není potřeba pro jeho plnou funkčnost žádné další zařízení. Lze ho nosit neustále u sebe, na jedno nabití vydrží přívěsek v provozu tři dny a při poklesu baterie pod stanovenou mez, dokáže tuto skutečnost signalizovat pomocí malé LEDky. Zabudovaný GPS modul zajišťuje rychlou lokalizaci osoby v případě vyvolání tísně a operátoři monitorovacího centra budou díky tomu vědět, kam poslat pomoc.

Monitorovací centrum je neustále dostupné a garantuje odbornou pomoc. Je v provozu 24 hodin denně a 7 dní v týdnu. SOS přívěsek zajišťuje obousměrnou hands free komunikaci mezi osobou v nouzi a operátorem. Safety Guard nabízí funkci monitorovacího centra při pořízení první měsíc zdarma, každý následující měsíc je účtován cenou 400 Kč.

Vlastnosti SOS náramku:

  • Integrovaný senzor pádu automaticky spustí poplach
  • Hands free komunikace díky vestavěné SIM kartě
  • GPS lokalizace
  • Připojení na 24 hodinové monitorovací centrum
  • Spojení s definovanými kontakty v případě nouze
  • Voděodolnost
  • Baterie umožňuje provoz až 3 dny

Více informací o SOS náramku naleznete na oficiálních webových stránkách www.pomocvnebezpeci.cz v kategorii Senioři.

Autor článku: Lukáš Crha

Zdroje:

[1] Pomoc v nebezpečí [online]. Safety Guard © 2014 [cit. 2016-10-31]. Dostupné z: https://pomocvnebezpeci.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here