Zvonek EZVIZ představuje účinnou ochranu domů a menších podniků nejen během prázdninových dní

SecurityGuideBezpečnostní technologie, Doporučené

Na základě statistik firem specializujících se na bezpečnost objektů bylo potvrzeno, že v letních měsících (červen až srpen) vzrůstá napadení střežených budov o několik procent. Základním problémem je zde jednoznačně absence lidského činitele v objektu a nemožnost tak efektivně zasáhnout proti narušiteli. Pomoci majitelům domů a podniků může v těchto situacích i inteligentní video-zvonek DB1 značky EZVIZ představený v letošním roce.

Chytrý zvonek DB1 je malým, ale velmi spolehlivým pomocníkem pro zajištění přehledu nad situací u vstupních dveří do objektu. Návštěvníka dokáže zvonek zobrazit od hlavy až k patě pomocí 3-megapixelového objektivu se zorným polem v rozsahu 180° vertikálně a 105° horizontálně a rozlišením 2048×1536. Díky širokým možnostem zobrazení nejsou problémem ani balíčky položené u prahu vstupních dveří.

Ovšem bezesporu největší výhodou zvonku DB1 je jeho připojení k Wi-Fi síti, a tím i možnost sdílení obrazu a zvuků v reálném čase. Uživateli stačí pro připojení ke dveřnímu zvonku DB1 aplikace EZVIZ v jeho chytrém telefonu, se kterou zvonek efektivně spolupracuje. Po propojení poté postačuje, aby návštěvník zazvonil u vstupních dveří a na smartphonu se okamžitě zahájí videohovor. Uživatel a návštěvník mezi sebou mohou, díky vestavěnému mikrofonu a reproduktoru v zámku DB1, snadno komunikovat, čímž je zajištěna bezpečnost u vstupních dveří.

Na základě výše popsaných funkcí video-zámek DB1 společnosti EZVIZ nevyžaduje přítomnost osob v objektu, což ocení většina uživatelů objektů, nejen v letních měsících. Pokud by uživatel chtěl ještě zvýšit bezpečnost před vstupními dveřmi do objektu, může si nechat zasílat pomocí aplikace EZVIZ obrázky a videozáznamy v reálném čase na svůj smartphone, které zachycují mimo jiné okamžiky, kdy se návštěvník přiblíží ke zvonku a je tak zachycen integrovaným PIR snímačem pochybu.

Mezi další výhody video-zvonku DB1 patří také možnost nastavitelné oblasti detekce pro konkrétní potřeby každého uživatele, aby byla zajištěna kontrola důležitých prostor a zároveň snížen počet planých poplachů. Zásluhou integrovaného nočního vidění nezklame tento inteligentní dveřní zvonek ani za snížené viditelnosti. Zvonek rovněž splňuje bezpečnostní standard IP65 pro ochranu proti povětrnostním vlivům. Ochrana vstupních dveří je tak zajištěna kdykoliv a v jakémkoliv počasí.

Chytrý video zvonek DB1 značky EZVIZ se skvělým designem, jenž hravě nahradí tradiční dveřní zvonek a nabídne uživateli vyšší bezpečnostní standard pro vstup do jeho domu či podniku, je dostupný z oficiálních stránek výrobce.

Autor: Michaela Pavlů

Zdroje:

[1] DB1: Inteligentní domovní zvonek. EZVIZ Security Video For Smart Life [online]. [cit. 2019-06-26]. Dostupné z: https://www.ezviz.eu/cs/db1/

[2] EZVIZ Presents Innovative Smart Home Security Products at CES 2019, Transforming your Home and Business into Smarter and Safer Places. EZVIZ Security Video For Smart Life [online]. [cit. 2019-06-26]. Dostupné z: https://www.ezvizlife.com/newsroom/ezviz-presents-innovative-smart-home-security-products-at-ces-2019-transforming-your-home-and-business-into-smarter-and-safer-places/61