Zkuste si, co znamená pracovat pro „Službu.“ BIS zve na stáž.

SecurityGuideAktuality

BIS

Řadíte se mezi vysokoškoláky nebo máte studenta doma? Zajímá se o bezpečnost? Chtěl by udělat něco dobrého pro svou rodnou zemi?

Civilní rozvědka otevírá své brány pro šikovné stážisty…

Po tříleté pauze způsobené pandemií COVID-19 jsou zpět populární studentské stáže u Bezpečnostní informační služby. Letos se uskuteční v termínu od 12. do 20. června. Přihlášky lze podávat nejpozději do 19. března 2023. Stáže jsou určené pro studenty vysokých škol nejméně třetího ročníku bakalářského programu.

Stejně jako v předchozích ročnících si budou moci studenti vybrat z několika tematických okruhů, na které se budou chtít při stáži zaměřit. Patří mezi ně například IT, kyberbezpečnost, terorismus, technické prostředky nebo ochrana významných ekonomických zájmů státu.

Vybraní studenti se budou pod vedením špičkových odborníků BIS v reálném prostředí zpravodajské služby seznamovat s aktuálními bezpečnostními hrozbami a společně pracovat na odborné práci podle zvoleného okruhu zájmu. Během stáže se setkají se zástupci vedení BIS a na závěr obdrží certifikát o absolvování stáže. Účastníci získají také významnou konkurenční výhodu v případě, že by v budoucnu projevili zájem stát se příslušníky Služby.

„Atmosféra předchozích ročníků byla fantastická a studenti i zástupci BIS o nich mluvili v superlativech. Je to náročných sedm dní, které mají ovšem přínos pro obě strany. Studenti získají jedinečné a unikátní zkušenosti a Služba řadu zajímavých podnětů. V minulých ročnících přicházeli studenti při řešení reálných úkolů se zajímavými a neotřelými nápady, které služba dokázala při své práci využít,“ říká k tomu mluvčí BIS Ladislav Šticha. Rozhovor s ním přinesl SecurityGuide zde: Chcete pracovat pro tajnou službu? Zahoďte romantická očekávání. | SecurityGuide

V letech 2017 – 2019 se ze stovek zájemců dostalo na stáž celkem 27 z nichž devět dnes pracuje v BIS. Také vy můžete přinést svěží vítr do prestižní organizace, jejíž skvělá reputace dalece překračuje hranice České republiky.

Více informací najdete na www.bis/studentske-staze

Zdroj: www.bis.cz, AN