Webinář EUCPN: šikana mezi nezletilými

SecurityGuideVzdělávání

Evropská síť prevence kriminality (EUCPN) pořádá 25. ledna 2022 online webinář na téma „šikana mezi nezletilými“, který poukazuje na vážné a dlouhodobé následky, jež může mít šikana pro zúčastněné osoby a jejich okolí. Účast je zdarma, dopředu je nutná pouze registrace.

Šikana je v dnešním světě běžným jevem, ačkoli se o ní možná tak běžně nemluví. Veřejnost, školy nebo vlády jednotlivých zemí si často nejsou plně vědomy vážných a dlouhodobých následků, které může mít pro zúčastněné osoby a jejich okolí.

Oběti, stejně jako další účastníci šikany (samotní pachatelé nebo i přihlížející osoby), mohou zažívat následné negativní dopady situace, a to na úrovni jednotlivce (např. pocity úzkosti), na úrovni rodiny (např. zhoršující se sociální vazby), na úrovni školy i na úrovni komunity (např. negativní atmosféra v komunitě). Podle EUCPN je proto nezbytné, aby rodiny, školy, komunity a vlády vzaly na vědomí možné rizikové faktory na každé vyjmenované úrovni a podle toho zavedly strategie proti šikaně.

Webinář se z tohoto důvodu zaměří na přístup k účinným intervencím proti šikaně. Budou diskutovány možné rizikové a ochranné faktory, stejně jako strategie prevence šikany, které lze uplatnit na všech úrovních života nezletilého.

Webinář se bude konat v úterý 25. ledna 2022 mezi 14:00 – 15:00 SEČ.

Účast je zdarma, ale registrace je povinná. Přístupový odkaz bude zaslán před webinářem.

Zdroj: eucpn.org; JM