V září proběhne další ročník české konference na téma kybernetické bezpečnosti CyberCon

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost

CyberCon je jedna z největších českých konferencí na téma kybernetické bezpečnosti. Pořádá se v Brně. Letošní termín připadá na 22. – 24. září, přičemž organizátoři stále věří v to, že celá akce proběhne prezenčně. Cílem CyberConu je sdílení informací, poznatků a zkušeností specialistů z oblasti kyberbezpečnosti.

V září proběhne již sedmý ročník třídenní konference o kybernetické bezpečnosti CyberCon. Ta přispívá k osvětě a stává se platformou pro propojení státního, akademického a soukromého sektoru v oblasti kybernetické bezpečnosti. Stejně jako v minulých letech proběhne v Brně v kině Scala, kde sídlí Národní úřad pro kybernetickou informační bezpečnost (NÚKIB), který konferenci organizuje.

Konference je koncipovaná jako fórum pro sdílení informací, poznatků a zkušeností specialistů z oblasti kyberbezpečnosti v České republice a ve světě a je určená studentům a akademikům, odborníkům, široké veřejnosti a povinným osobám dle zákona o KB.

V minulých ročnících návštěvníci byli zvyklí na dva dny plné informací, letos organizátoři přidali ještě jeden den, který je věnovaný příspěvkům světových expertů na nejrůznější témata spojená s kybernetickou bezpečností. Jedná se o „Mezinárodní den“. Ten doplní další dva větší bloky – „Odborná konference“, která představí aktuální témata rezonující v kybernetické bezpečnosti na národní úrovni, a „Seminář k zákonu o kybernetické bezpečnosti“, jenž má za úkol předat veřejnosti novinky v kybernetické bezpečnosti (legislativa, regulace) a náhled na budoucí plány. Cílem je zvyšování povědomí o tom, co NÚKIB dělá, veřejná debata a přiblížení povinným osobám toho, jak implementovat předpisy do praxe.

K dnešnímu dni standardní vstupné činí 100 Kč na den, 300 Kč na 3 dny. Obsahuje vstup na konferenci, vstup na workshop, občerstvení i dárek. Snížené vstupné je potom připravené pro studenty, kteří se prokáží kartou ISIC.

První den konference, tzv. Mezinárodní den, bude probíhat v anglickém jazyce. Další dva dny budou tradičně kompletně v češtině. Záznam konference bude k dispozici na Youtube kanálu NÚKIB.

Další informace a registraci najdete na webových stránkách CyberConu www.cybercon.cz.

Zdroj: nukib.cz, cybercon.cz