V Praze proběhla významná mezinárodní akce European Cyber Security Challenge 2021

SecurityGuideKyberbezpečnost, Vzdělávání

European Cyber Security Challenge je významná mezinárodní akce rozvíjející nadnárodní spolupráci v rámci vládní strategie The Country for the Future. Jedním z hlavních cílů je prezentovat Českou republiku inovativními nápady a zviditelnit ji v evropském prostoru. Dále posílit talent v oblasti kybernetické bezpečnosti v celé Evropě a propojit vysoký potenciál s předními organizacemi v tomto odvětví.

Praha hostila více než 200 nejlepších evropských talentů v kybernetické bezpečnosti z Belgie, Dánska, Itálie, Rakouska, Španělska, Švýcarska a dalších zemí. Špičkové evropské týmy z řad středoškolských a vysokoškolských studentů změřily své síly v penetračních testech, kryptografii, reverzním inženýrství, forenzní analýze a dalších náročných úlohách. Tato prestižní akce se do České republiky dostane jednou za 15 let.​

Letošní soutěž probíhala v neofunkcionalistické budově pražského kongresového centra a pořádaly ji ENISA (Agentura Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost) a AFCEA ČR (Česká pobočka mezinárodní organizace Armed Forces Communications & Electronics Association).

Musíme být schopni najít a podporovat talentované mladé lidi, kteří se v budoucnu stanou páteří bezpečnosti České republiky i celé Evropy. Jen tak si můžeme poradit s aktuálními i budoucími hrozbami. V tom vidím hlavní přínos ECSC 2021,“ řekl Ing. Karel Řehka, ředitel NÚKIB.

První místo v soutěži vybojoval německý tým studentů, následovalo je Polsko a na třetím místě zástupci Itálie.

Zdroj: ecsc2021.cz