V Plzni nainstalovali bezpečnostní detektory, které rozeznají zvuk střelby nebo tříštění skla

SecurityGuideAktuality, Bezpečnost pro širokou veřejnost

Město Plzeň získalo dotaci na nasazení detektorů střelby, panických výkřiků a tříštění skla.

Speciální detektory, které jsou instalované v plzeňských ulicích, pomáhají policistům i městským strážníkům. Eliminují falešná hlášení a zvýší verifikaci reálných událostí. Senzory budou umisťované také s přihlédnutím k již zbudované síti městského kamerového systému.

Začátkem roku 2022 byla zpracována Studie pokrytí detektory zvukových událostí s výběrem míst, kde je žádoucí detektory střelby využít.

Senzory jsme již otestovali na Americké ulici a v reálném provozu jsme se přesvědčili o tom, že skutečně fungují. V současné době jsou s velmi vysokou mírou spolehlivosti schopné zaznamenat výstřel, panický výkřik a tříštění skla – například při rozbití výlohy vandaly či zloději. Plzeň získala na projekt nasazení SED detektorů střelby, panických výkřiků a tříštění skla dotaci ve výši 550 tisíc korun z ministerstva vnitra. Bezpečnost v Plzni je jednou z mých priorit a věřím, že toto je další krok k posílení bezpečnosti v našem městě,“ uvedl pro portál plzen.eu primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Více informací najdete zde.

Zdroj: plzen.eu; JM