V Brně se otevřely první plně robotizované, anonymní bezpečnostní schránky

bohemiawerbungAktuality, Bezpečnost pro širokou veřejnost

Potřebujete uschovat důležité cennosti? Celoživotní sbírku mincí, datové disky nebo peníze? Využít nyní můžete první plně robotizovaný trezor SafeBoxes, který se otevřel v Brně. Je zcela anonymní a zároveň neomezeně dostupný.

Každý z nás má nějaký majetek, o který by za žádnou cenu nechtěl přijít. Může to být celoživotní sbírka mincí nebo známek, datový disk s rodinnými fotkami, šperky, doklady nebo hotovost. Všechno, co z nějakého důvodu nechcete uchovávat doma, můžete umístit do tzv. bezpečnostní schránky. K vyzvednutí Vám potom stačí čipová karta nebo otisk prstu a robotické rameno Vám z trezoru doručí box do výtahu, který směřuje do privátní výdejny. Za službou stojí Slavomír Kovalčík, odborník s praxí v bezpečnostních složkách a komerčních bezpečnostních službách.

V bezpečnostním odvětví pracuji přes třicet let a byl jsem za tu dobu svědkem spousty případů, kdy lidé přišli o své cennosti. Někdy doslova o vše. Společně s potřebou zřídit si vlastní bezpečnostní schránku v blízkosti domova jsem zjistil, že po republice funguje několik firem s bezpečnostní úschovou majetku. Taková nabídka ale v Brně chyběla,“ říká Kovalčík v rozhovoru pro euro.cz.

Bezpečnostní schránky, které se nacházejí v neprolomitelné kapsli, mají celkem pět velikostí, od níž se odvíjí cena. Pronájem můžete mít na pouhý měsíc nebo delší časové období. Na místě se jich nachází více než 4 000.

Na pobočce je nepřetržitě fyzicky přítomná ostraha, navíc je systém propojený s pultem centralizované ochrany Policie České republiky.

A jak je vyřešena anonymita? Pokud znáte úschovu majetku v bankovním trezoru, možná víte, že banky mají oznamovací povinnost vůči registru ČNB, kam může nahlížet policie i exekutoři. Služba SafeBoxes ale těmto povinnostem nepodléhá, tedy informace o vlastnících nikomu poskytne.

Více naleznete na webových stránkách www.safeboxes.cz.

Zdroj: safeboxes.cz, FB SafeBoxes