ÚMČ Praha 5 intenzivně řeší následky kybernetického útoku, provoz je částečně omezen

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost

MČ Praha 5

MČ Praha 5 je pod kybernetickým útokem a v současné době řeší technické a bezpečnostní záležitosti v souvislosti s touto mimořádnou situací. Provoz odborů ÚMČ Praha 5 je dočasně omezen a požadavky, ke kterým je nutno využít počítačové technologie, nelze v současné době uskutečnit. Již 16. 3. podala starostka MČ Prahy 5 Mgr. Renáta Zajíčková trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci kybernetického útoku na IT systémy MČ Prahy 5.

ÚMČ Praha 5 intenzivně řeší následky kybernetického útoku. Z tohoto důvodu je od pondělí 21. 03. 2022 provoz úřadu stále ještě v omezeném režimu. Je možné komunikovat přes datovou schránku MČ. „O dalších krocích či znovuobnovení jednotlivých agend odborů bude veřejnost neprodleně informována,“ vzkazuje prostřednictvím webových stránek MČ Praha 5 svým občanům.

Dne 16. 3. 2022 podala starostka MČ Prahy 5 Mgr. Renáta Zajíčková trestní oznámení na neznámého pachatele ve věci kybernetického útoku na IT systémy MČ Prahy 5. Vzhledem k vyšetřování policií ČR není možné poskytovat více informací.

Seznam všech aktuálně fungujících služeb, činností a kontaktů je k dispozici na webových stránkách úřadu.

Zdroj: praha5.cz; JM