TOKOZ ePRO: Nová, vysoce bezpečná zámková vložka od českého výrobce

0
2761

Ždárská společnost zabývající se výrobou zámků a kování TOKOZ představila v letošním roce novou mechatronickou zámkovou vložku TOKOZ ePRO. Tato zámková vložka vychází z patentované vložky TOKOZ PRO 300, ale doplňuje jí o elektronické součásti pro flexibilní správu přístupových práv.

Zámková vložka TOKOZ PRO 300 se mohla pyšnit mnoha vítězstvími v soutěžích, kde bylo hlavním cílem překonání cylindrických vložek. V těchto soutěžích na rozdíl od mnoha konkurentů uspěla a nebyla překonána. I proto bylo její stavítkové uspořádání společností TOKOZ speciálně patentováno. A právě z této vložky vznikla TOKOZ ePRO, která přinesla možnost elektronické správy přístupových práv, jednoduché programování jednotlivých zámků a v neposlední řadě vysokou úroveň zabezpečení zámkových systémů.

TOKOZ ePRO je primárně určena pro objekty, které vyžadují vysokou úroveň bezpečnosti spolu s flexibilní správou přístupových oprávnění pro jednotlivé zámky. Spojením těchto vlastností, zejména vysoké úrovně bezpečnosti, a tím, že tato zámková vložka nepotřebuje pro provoz žádný přívod energie, je vhodná pro průmyslové objekty, jako jsou např. plynové stanice, elektrické rozvodny, ropné závody, nákladní překladiště, trafostanice, vodárny nebo armádní bunkry. Nicméně její nasazení je možné také do škol, nemocnic či věznic.

Tato zámková vložka je certifikována v bezpečnostní třídě 3. Mechanismus vložky založený na rotačních stavítkách je odolný proti bumpingu i planžetování, vložka je také chráněna proti odvrtání. Co je důležité, že případným narušením elektronických součástek nedojde k jejímu odemčení. TOKOZ ePRO lze nainstalovat do standardního DIN profilu a klíče určené k jejímu odemykání jsou kompatibilní s ostatními zámkovými vložkami TOKOZ.

Klíčové vlastnosti TOKOZ ePRO:

  • Bezpečnostní třída 3
  • Vychází z TOKOZ PRO 300 – zachovány všechny výhody mechanické vložky
  • 100% odolnost proti bumpingu
  • 100% odolnost proti odvrtání
  • Vysoká odolnost proti nepříznivým podmínkám (vlhkost, prach, voda aj.)
  • Flexibilní a snadné programování přístupových oprávnění
  • Jednoduše odstranitelný ztracený klíč
  • Možnost použití v rámci SGHK
  • Bez nutnosti přívodu energie

Zejména díky jejímu snadnému nasazení, kompatibilitou s běžným DIN europrofilem, je očekáván velký zájem o tuto novinku, která by měla být „uvolněna“ na trh koncem letošního roku.

 

Autor článku: Lukáš Crha

Zdroj:

[1] TOKOZ ePRO [online]. [cit. 2017-10-24]. Dostupné z: http://tokozepro.cz/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here