Společnost Verbatim představila bezpečnostní pevný disk chráněný heslem i otiskem prstů

SecurityGuideBezpečnostní technologie

Každý den vynaložíte úsilí pro to, abyste vytvořili specifický obsah pro Vaši firmu nebo zaměstnavatele? Texty, fotografie, analýzy dat atp.? Máte osobní data, která jsou pro Vás velmi cenná nebo intimní? Uchovávejte je bezpečně. Na trhu byl začátkem července představen například pevný disk společnosti Verbatim Fingerprint Secure, který používá kombinaci 256bitového hardwarového šifrování a biometrické technologie.

Data se mohou ztratit velmi jednoduše. Pevný disk Vám vypadne na cestách nebo jej zanecháte neúmyslně v kavárně a Vaše citlivá data se mohou dostat do nesprávných rukou rychle. Trh ale nabízí už i jiné cesty k ukládání dat, než standardní přenosný pevný disk. Například externí disky se šifrováním a biometrickou technologií.

Pevný disk společnosti Verbatim Fingerprint Secure používá kombinaci 256bitového hardwarového šifrování a biometrické technologie, čímž podle výrobce zajišťuje naprostou bezpečnost dat. Disk je zároveň v souladu s požadavky nařízení GDPR, protože 100 % disku je bezpečně šifrováno.

Díky integrovanému systému rozpoznávání otisků prstu se k obsahu dostane až osm lidí a jeden správce, který má k zařízení přístup pomocí hesla. Pevný disk neukládá hesla do počítače ani do dočasné paměti systému, takže je uložení o mnoho bezpečnější než u softwarového šifrování.

Disk můžete využívat jak na operačních systémech PC, tak i Mac. Rozhraní pevného disku je USB 3.1 GEN 1 s připojením USB-C. Rozdíl oproti konkurenčním produktům je možnost připojení zařízení k televizi po načtení otisku prstu.

Ještě většího zabezpečení pak lze dosáhnout pomocí softwaru Nero Backup, prostřednictvím kterého zálohujete všechny soubory z počítače, případně naplánujete zálohování automatické. Ten ovšem není kompatibilní se systémem Mac OS.

Další informace o zabezpečení dat od firmy Verbatim naleznete zde.

Zdroj: verbatim-europe.cz