TCL je jednou z prvních značek televizorů, která potvrzuje splnění standardu kybernetické bezpečnosti

SecurityGuideAktuality, Koktejl, Kyberbezpečnost

Společnost TCL Electronics oznámila, že prošla testem TÜV Rheinland podle globální normy ETSI EN 303 645 pro zařízení internetu věcí. Splnila požadavky, pokud jde o bezpečnost sítě a ochranu soukromí. Dosahuje tak základní úrovně kybernetické bezpečnosti stanovené normou, která popisuje zabudování zabezpečení do produktů připojených k internetu již ve fázi návrhu.

Společnost TCL, působící ve více než 80 zemích, je jednou z prvních značek televizorů, které prošly testem TÜV Rheinland podle globální normy ETSI EN 303 645 pro zařízení internetu věcí. Ta stanovuje 13 bodů pro bezpečnost spotřebitelských zařízení připojených k internetu a je navržena tak, aby zabránila rozsáhlým a rozšířeným hrozbám pro chytrá zařízení, s nimiž se odborníci na kybernetickou bezpečnost setkávají velmi pravidelně. Norma popisuje zabudování zabezpečení do produktů připojených k internetu již ve fázi návrhu a poskytuje také základ pro budoucí systémy internetu věcí.

Společnost TCL je hrdá na to, že je jednou z prvních značek televizorů, které získaly logo TÜV Rheinland o ochraně soukromí. Jedná se o potvrzení od respektované nezávislé organizace, že TCL splňuje požadavky normy ETSI EN 303 645,” uvedl Kevin Wang, generální ředitel společností TCL Industries Holdings Co., Ltd. a TCL Electronics.

Mnoho spotřebitelských zařízení internetu věcí a s nimi spojených služeb zpracovává a ukládá osobní údaje, norma EN 303 645 může pomoci zajistit, aby byla v souladu s obecným nařízením o ochraně osobních údajů, a to již od návrhu. Vydání tohoto loga potvrzuje, že společnost TCL splnila požadavky normy ETSI EN 303 645, pokud jde o bezpečnost sítě a ochranu soukromí a dosahuje základní úrovně kybernetické bezpečnosti stanovené normou, což je důležitý princip, který tento dokument potvrzuje,” uvedl zástupce společnosti TÜV Rheinland.

Společnost TCL Electronics vznikla na začátku 80. let 20. století a postupně se z ní stala jedna z největších společností na světě na poli elektroniky. TCL Electronics je nyní celosvětově na druhém místě v objemu vyrobených televizorů. Skupina TCL má 75 000 zaměstnanců, 28 laboratoří pro výzkum a vývoj, a 22 výrobních závodů.

Zdroj: TZ ČTK, tcl.com