Startuje první soutěž videoklipů ze zásahů policie

SecurityGuideAktuality, Bezpečnost pro širokou veřejnost, Koktejl

AXIS_TP_Nejlepší důkaz

Společnost Axis Communications a online magazín Týdeník policie spouští 1. kolo soutěže Nejlepší důkaz – přehlídky nejzajímavějších videí roku 2022 pořízených policejními kamerami a oficiálně publikovaných odděleními Policie ČR, městských policií a Celní správy ČR. První soutěž tohoto typu v Česku ukazuje, že bezpečnostní kamery čím dál víc slouží také k pozitivní komunikaci policejní práce.

Soutěž Nejlepší důkaz v právě zahájeném 1. kole sbírá nominace na nejlepší policejní videoklip publikovaný od 1. 1. 2022 do 31. 3. 2022. Kvalifikovat se mohou pouze oficiální videa pořízená městskými kamerovými systémy, kamerami z policejních vozů nebo kamerami nositelnými na uniformě, a upravená do své finální podoby tiskovými odděleními městských policií, Policie ČR a Celní správy ČR. Tým vítězného videa získá kompletní systém s nositelnou kamerou AXIS W101.

Nejlepší důkazy policejní práce posoudí odborná porota

Máme zkušenosti, že policejní oddělení používají kamerové systémy čím dál častěji nejen k bezpečnostnímu monitoringu, vyšetřování, soudnímu dokazování, výzvám k hledání pachatelů, ale také k pozitivní komunikaci a obhajobě své práce,“ říká Marek Pavlica, regionální specialista komunikace ze společnosti Axis pro oblast střední a východní Evropy. „To, že policie vhodným způsobem zveřejňuje vlastní, kvalitní záznamy ze zásahů a incidentů, je důležité zvláště v posledních letech, kdy se na sociálních sítích množí amatérské nahrávky a sestřihy policejních zásahů pořízených na telefony kolemjdoucích.“

Videa v soutěži Nejlepší důkaz po uzavření nominací vyhodnotí nezávislá porota expertů. Ta se zaměří na tři kritéria: profesionalitu zachyceného policejního zásahu, důkazní hodnotu videa a jeho popularizační význam. Hodnotit budou policejní poradce Martin Hrinko, forenzní expert Martin Spurný a televizní moderátor a producent Mirek Vaňura.

Týdeník policie: tiskové odbory policie se s videem naučily skvěle pracovat

Pomyslným pódiem pro přehlídku policejních videí je Týdeník policie – nejčtenější český online magazín s policejní tématikou, který oficiální videa ze zásahů a bezpečnostních kamer už několik let pravidelně zveřejňuje. „Poslední dobou si stále více všímáme rostoucího trendu využívání oficiálních policejních záběrů v rámci PR. Ať už jsou to různá oddělení či útvary Policie České republiky, Celní správa či obecní a městské policie. Videa k tiskovým zprávám přidává stále více z nich. Roste rovněž jejich kvalita, včetně dobrého střihu. Ostatně to lze vidět i ve videích zařazených do aktuální soutěže Nejlepší důkaz, jejímž jsme partnerem,” uvedla provozovatelka Týdeníku policie Monika Jaňurková.

Aktuální kolo soutěže má uzávěrku 31. 3. 2021. Na první nominovaná videa se můžete podívat zde.

Zdroj: TZ; JM