Soutěž EY Cyber Security Trophy vyhrál student z brněnského VUT

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost

EY_ESO Security Guide

Poslední dva roky zásadně ovlivnily pohled firem na kybernetickou bezpečnost a ochranu citlivých dat před jejich ztrátou nebo krádeží.

Společnost EY hledala ty nejlepší odborníky a talenty na kybernetickou bezpečnost z České republiky a Slovenska v rámci třetího ročníku soutěže EY Cyber Security Trophy (EY ESO). Absolutním vítězem se stal Willi Lazarov, student informační bezpečnosti z Brna.

Cílem soutěže je ocenit společnosti, odborníky a budoucí talenty působící v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti a etického hackingu. Letos se poprvé soutěž rozšířila ze Slovenska také do České republiky.

Tématu kybernetické bezpečnosti se věnujeme dlouhodobě a naše zkušenosti a data ukazují, že hrozba kybernetických útoků se týká jak slovenských, tak i českých firem. Mnohým ztrátám dat z podnikových IT databází by se dalo předejít, kdyby společnosti zařadily kybernetickou bezpečnost mezi své priority. Díky naší soutěži jim nabízíme možnost přesvědčit se, že tak mohou učinit ve spolupráci s nejlepšími IT specialisty na našem trhu,“ řekl Peter Borák, předseda poroty soutěže EY Cyber Security Trophy a partner poradenské společnosti EY pro kybernetickou bezpečnost na Slovensku.

Hlavní cenu EY ESO získal Willi Lazarov, student magisterského oboru Informační bezpečnost na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně. Porotu přesvědčil nejen svými znalostmi, ale také praktickými zkušenostmi v oblasti kybernetické bezpečnosti.

I přesto, že se v ČR bezpečnosti věnuje hodně lidí, není moc možností si zasoutěžit a zviditelnit se. Proto jsem moc rád za soutěž EY ESO, do které jsem šel na 100 % a pracoval o víkendech i svátcích. Obrovskou radost mi mimo jiné udělala možnost účasti na jedné z prestižních konferencí, díky které potkám zajímavé lidi a získám zase o něco větší rozhled,“ říká Willi Lazarov. Jako celkový vítěz soutěže se zúčastní prestižní celosvětové konference o kybernetické bezpečnosti v doprovodu odborníka společnosti EY.

Ocenění získali i další IT specialisté.

Kromě hlavní ceny porota rozdělila ceny ve čtyřech kategoriích:

  • Ocenění EY ESO Chief Information Security Officer získala Irena Poncarová a stala se Manažerkou informační bezpečnosti roku 2022.
  • V oblasti celkového přístupu k etickému hackingu, počítačovým a síťovým dovednostem zvítězil Adam Žilla v kategorii EY ESO DNA Born Ethical Hacker. V tomto případě odborná porota hodnotila inovativní projekty v oblasti kybernetické bezpečnosti.
  • V kategorii EY ESO Cyber Space Innovation zvítězila společnost Ahead-itec, s.r.o. pod značkou Talsec, přičemž porota hodnotila inovativní projekt v oblasti kybernetické bezpečnosti jejich produktu AppiCrypt(r).
  • Titul EY ESO Future Promise udělila společnost EY celkovému vítězi Willimu Lazarovi, který zároveň získá možnost strávit čas s odborníky EY v oddělení kybernetické bezpečnosti v rámci odborné stáže. Tato kategorie oceňuje mladé talenty s velkým potenciálem, kteří se věnují kybernetické bezpečnosti.

V letošním ročníku jsme byli s kolegy překvapeni množstvím inspirativních příběhů mladých talentovaných lidí i zkušených profesionálů. Příběh a zkušenosti Williama Lazarova z oboru kybernetické bezpečnosti jsou vzhledem k jeho věku opravdu obdivuhodné. Těší mě, že Williama můžeme skrze tuto soutěž a cenu podpořit na jeho cestě v kariéře odborníka kybernetické bezpečnosti, řekl Jan Pich, manager EY.

O vítězích rozhodla odborná porota složená z profesionálů v oblasti IT:

  • Peter Borák, předseda poroty a partner pro poradenství v oblasti kybernetické bezpečnosti ve společnosti EY na Slovensku,
  • Martin Orem, vítěz prvního ročníku soutěže, který pracuje ve společnosti Binary House,
  • Jan Pich, Cyber Security Manager oddělení technologického consultingu a IT, EY Česká republika.

O EY | Building a better working world

Týmy odborníků EY, vybavené nejmodernějšími technologiemi, působí ve více než 150 zemích celého světa – provádějí audity a poskytují klientům širokou poradenskou podporu, která jim umožňuje růst, transformovat se a efektivně fungovat.

Název EY zahrnuje celosvětovou organizaci a může zahrnovat jednu či více členských firem Ernst & Young Global Limited, z nichž každá je samostatnou právnickou osobou.

Zdroj: TZ; JM