Security Guide doporučuje

SecurityGuideBezpečnost pro širokou veřejnost, Vzdělávání

Kniha Bezpečnostní hrozby a veřejný pořádek

Knihu Bezpečnostní hrozby a veřejný pořádek, od bezpečnostního experta a někdejšího ředitele služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR, docenta Martina Hrinka, je určena především studentům bezpečnostních oborů, ale má co nabídnout i laikům a zájemcům o bezpečnost z řad široké veřejnosti. Ze čtivého, přístupného, a přitom vysoce odborného textu čiší ryzí praxe. Autor se osobně jako velitel účastnil mnoha úspěšných zásahů, ať už šlo o dozor nad demonstracemi nebo usměrňování fotbalových chuligánů.

Kniha popisuje bezpečnostní hrozby v českém kontextu a způsoby zajišťování veřejného pořádku, systém obrany a ochrany státu, především jeho vnitřní bezpečnosti. Podrobně je rozepsán systém krizového řízení, popis složek záchranného integrovaného systému nebo prvosledové hlídky – nový to systém reakce proti ozbrojeným pachatelům, teroristům či aktivním střelcům.

Čtenáři se ucelenou formou dozví, jak je v České republice bezpečnostní systém nastaven a jaké pravomoci má policie. Získá informace o terorismu, radikalismu, diváckém násilí, drogové kriminalitě a nechybí ani problematika zbraní a nábojů.

I když setkání s teroristou je v našem českém kontextu naštěstí raritou, případy aktivních střelců, nepokoje na demonstracích nebo sportovních zápasech jsou bohužel už častější jevy… Proto je nesmírně zajímavé vědět, jak v takovém případě policie postupuje, popř. jak se má chovat člověk, který musí takové situaci čelit.

V knihovně každého zájemce o bezpečnost by kniha rozhodně neměla chybět!

Užitečný odkaz:  Bookla | eshop knih

AN