Robot Spot nově k vidění v prostorech společnosti Hyundai. Kdy si ho můžete prohlédnout a jaké uplatnění pro něj automobilka má?

SecurityGuideAktuality, Koktejl, Rozhovory

hyundai-boston-dynamics-spot-european-tour-20

Od spojení automobilky Hyundai s Boston Dynamics se do budoucna očekává přínos zejména v oblasti pokročilého vývoje robotiky. Ta se podle Davida Pavlíčka, PR & External Communication Managera ve společnosti Hyundai, významně týká mobility budoucnosti, zejména mobility městské. Díky zmíněnému spojení dvou společností si nyní mohou lidé robota Spota prohlédnout na vlastní oči, vydal se totiž na evropské turné, jehož součástí bude i Česká republika. Kde a kdy bude v Praze k vidění, najdete v následujícím rozhovoru.

V roce 2021 získala Hyundai Motor Group většinový podíl ve společnosti Boston Dynamics. Ta je zavedeným lídrem ve vývoji agilních mobilních robotů, kteří byli úspěšně integrováni do mnoha předních světových průmyslových firem. Pokročilá robotika nabízí příležitosti pro rychlý růst s potenciálem pozitivně ovlivnit společnost tím, že bude práce bezpečnější a produktivnější.

V průběhu roku se robot Spot vydal na evropské turné. První část již byla uzavřena v Polsku, nyní míří do České republiky, kde bude přítomen na slavnostním otevření showroomu v Praze. My jsme se pro Vás zeptali Davida Pavlíčka na několik otázek:

Boston Dynamics od června oficiálně patří pod automobilku Hyundai. Jaké výhody společnosti od této dohody očekávají / již pocítily?

K akvizici společnosti Boston Dynamics došlo zejména kvůli pokročilému vývoji v oblasti robotiky, což je jeden ze směrů, které se významně týkají mobility budoucnosti, zejména mobility městské.

Je robot Spot již prakticky využitelný v provozu společnosti Hyundai? Jaké hlavní uplatnění má?

hyundai-boston-dynamics-spot-european-tour-09Robot spot v tuto chvíli slouží především pro prezentační účely, vzhledem k jeho pokročilosti na jeho příkladu lze efektivně demonstrovat, o jak pokročilou technologii jde. Sám Spot ve výrobním procesu roli nemá, nicméně technologie, které využívá, mohou být v budoucnu snadno aplikovatelné v mnoha oblastech.

Jaké technické parametry robota Spota byste vyzdvihli? Má Spot pro využití v Hyundai nějakou úpravu (doplněk) pro specifické využití?

Nikoliv, Spot, který bude k vidění i v novém centru e-mobility na Stodůlkách, je zcela standardní.

Robot Spot je nyní nově k vidění ve Vašich prostorech v pražských Stodůlkách. Můžete prosím zmínit nějaké konkrétní podmínky, za kterých si naši čtenáři mohou robota Spota prohlédnout?

11. dubna slavnostně otevíráme zrekonstruované centrum e-mobility Hyundai Electrified – showroom, v němž veřejnosti odprezentujeme moderní technologie skupiny Hyundai, tak řešení využitá v našich modelech, i přístup k životnímu prostředí a udržitelné mobilitě budoucnosti. Centrum e-mobility bude veřejnosti volně přístupné ve své otevírací době.

Zdroj: hyundai.news/eu, David Pavlíček (PR & External Communication Manager ve společnosti Hyundai); JM