Policie ČR se zapojila do projektu „Bubnování na pomoc týraným dětem“

SecurityGuideBezpečnost pro širokou veřejnost, Koktejl

Symbolické připomenutí důležitého tématu ochrany dětí před násilím zprostředkovala akce s názvem „Bubnování na pomoc týraným dětem“. Uskutečnila se 19. listopadu, ve Světový den prevence týrání a zneužívání dětí. Do České republiky tuto aktivitu přináší Centrum Locika z. ú., které se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti zažívající domácí násilí. Zapojila se také Policie ČR.

Projekt „Bubnování na pomoc týraným dětem“, tzv. BUBNOVAČKU, do České republiky přináší Centrum Locika z. ú. To se dlouhodobě věnuje komplexní odborné péči pro děti zažívající domácí násilí. Do akce se letos zapojila také Policie ČR, která na podporu Světového dne prevence týrání a zneužívání dětí zabubnovala a v rámci svých preventivních besed s dětmi ve školních třídách na problematiku násilí v rodinách upozornila. Spolupráce Policie České republiky a Centra Locika je důležitým nástrojem pro boj s násilím páchaným na dětech.

BUBNOVAČKA se uskutečnila 19. listopadu 2021, ve Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, aby dala najevo, že jakákoliv forma násilí páchaná na dětech je pro společnost nepřijatelná. Organizátoři vyzvali na jedenáctou hodinu všechny, aby zabubnovali sami, se svými kamarády nebo třídními kolektivy a poslali tak symbolický vzkaz dětem, které prožívají násilí, že se nemusí bát požádat o pomoc. Aby ukázali, že násilí ve společnosti nechceme a pomohli přesvědčit děti, že se nemusí bát mluvit o svých problémech a trápeních.

Násilí na dětech probíhá skrytě

O násilí v rodinách se dozvídáme obvykle, až když se něco vážného stane, což však znamená, že pomoc nepřišla včas, „ upozorňuje plk. Zuzana Pidrmanová, vedoucí oddělení prevence Policejního prezidia ČR, čímž zdůrazňuje skutečnost, že násilí na dětech probíhá skrytě, a že se před ním nesmí zavírat oči.

V sousedním Slovensku se BUBNOVAČKA stala již tradicí. Široká veřejnost tam v tento den bubnuje kdekoliv a na cokoliv. Poselství je jednoduché, pojďme všichni vybubnovat do světa, že násilí ve společnosti nemá co dělat a že „Ticho děti před násilím neochrání“.  Na československé hranici se k podpoře aktivity setkali bubeníci Hudby hradní stráže a Policie České republiky a Hudby ministerstva vnitra Slovenské republiky. Signál k týraným dětem tak byl vyslán pomyslně na území dvou států.

Zdroj: policie.cz; JM