Osmý ročník konference CyberCon 2022 se blíží, součástí bude také akce určená pro žáky základních a středních škol

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) pořádá již osmý ročník konference CyberCon 2022. Událost se uskuteční 13. až 15. září tradičně v prostorách Univerzitního kina Scala v Brně, a zároveň pro první část programu netradičně na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Registrace bude spuštěna v měsíci červenci. V rámci konference se bude konat také veletrh studijních příležitostí Studuj kyber!.

Řečníci budou jako každý rok vybráni ze soukromé, státní i akademické sféry. Den workshopů (úterý 13. září) návštěvníkům umožní si vyzkoušet řadu praktických řešení kybernetických problémů a výzev.

Den určený pro povinné osoby (středa 14. září) pak představí nejaktuálnější novinky z oblasti regulace, přičemž proběhnou také odborné přednášky rozebírající problematiku kybernetické bezpečnosti prakticky.

Během tzv. Policy day (čtvrtek 15. září) řečníci proberou výzvy v kybernetické bezpečnosti, a to ať už z právní, strategicko-bezpečnostní či technické roviny.

Záznam z ročníku 2021 najdete přímo tady.

Bližší informace naleznete na webových stránkách konference: www.cybercon.cz.

V rámci CyberConu se bude konat i veletrh studijních příležitostí Studuj kyber!

Ve středu 13. září souběžně se CyberConem 2022 proběhne druhý ročník veletrhu studijních příležitostí Studuj kyber! Letos bude přesunut do atria Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, proběhne tak na stejném místě a ve stejný čas jako tzv. Den workshopů v rámci konference.

Akce je určena pro žáky základních a studenty středních škol, kteří se tak mají možnost potkat se zástupci vzdělávacích institucí nabízejících v České republice obory týkající se kybernetické a informační bezpečnosti i informačních technologií.

Zdroj: nukib.cz, cybercon.cz; JM