Oslovoval trans studenty jménem, vyhodili ho. Woke revoluce pokračuje

SecurityGuideAktuality, Ze světa

trans odznaky

Federální soudce podpořil propuštění učitele z Indiany, který odmítl používat jména a zájmena transgenderových studentů. Chicagský 7. obvodní odvolací soud USA potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance.

Učitel hudební teorie z Indiany, kterého vyhodili z práce kvůli tomu, že odmítl oslovovat transgenderové studenty jejich preferovanými jmény a zájmeny, dostal v pátek další ránu, tentokrát od federálního soudce, který potvrdil rozhodnutí soudu nižší instance, že školní obvod neporušil jeho práva.

Bývalý učitel střední školy v Brownsburgu John Kluge zažaloval školní obvod kvůli údajné náboženské diskriminaci poté, co s odvoláním na své osobní náboženské přesvědčení odmítl dodržovat pravidla týkající se jmen a zájmen a místo toho se rozhodl oslovovat transgenderové studenty jejich příjmeními.

Podle agentury Associated Press (AP) školní obvod po zavedení této politiky v roce 2017 původně souhlasil s tím, aby Kluge místo toho studenty oslovoval příjmením.

Někteří studenti tvrdili, že tento krok vytvořil ve třídě nepříjemné prostředí a vyčlenil studenty, kteří se označili za transsexuály a nahlásili své obavy.

Kluge uvedl, že později rezignoval v roce 2018 poté, co škola přehodnotila pravidla týkající se příjmení a sdělila mu, že bude propuštěn, pokud nebude dodržovat pravidlo o preferovaném jménu a zájmenu, které je v knihách.

O rok později podal s pomocí konzervativní právní skupiny Alliance Defending Freedom žalobu, v níž tvrdil, že je diskriminován na pracovišti, a zároveň požadoval vrácení svého zaměstnání a blíže nespecifikované finanční odškodnění, uvedla agentura AP.

Potížista

7. odvolací soud v Chicagu v pátek rozhodl, že Klugeovo náboženské přesvědčení v této otázce narušuje chod třídy, a potvrdil předchozí rozhodnutí federálního soudce z Indiany, podle něhož odmítnutí „způsobilo okresu nepřiměřené potíže”.

„Brownsburg právně prokázal, že požadovaná úprava působila nepřiměřenou zátěž na vzdělávací poslání školy tím, že poškozovala transgenderové studenty a negativně ovlivňovala vzdělávací prostředí pro transgenderové studenty, pro ostatní studenty v Klugeho třídách a ve škole obecně a pro učitelský sbor,” uvádí se ve stanovisku soudu.

Klugeův právní zástupce Rory Gray trvá na tom, že vyhazov byl nezákonný, a ve svém prohlášení píše: „Kongres přijal hlavu VII, aby zabránil zaměstnavatelům nutit pracovníky vzdát se svého přesvědčení, aby si udrželi práci. V tomto případě pan Kluge vyšel vstříc svým studentům a choval se ke všem s respektem. Školní obvod dokonce toto přizpůsobení povolil předtím, než pana Klugeho nezákonně potrestal za jeho náboženské přesvědčení.”

Jeden z mnoha

Tento vývoj následuje po dalších případech, kdy školní úředníci čelili postihům za to, že odmítli dodržovat určitá pravidla týkající se transgenderových jmen a zájmen, včetně bývalého učitele Petera Vlaminga, který tvrdil, že ho školní obvod Virginia West Point vyhodil za to, že odmítl používat zájmena, která neodpovídala biologickému pohlaví žáka, a bývalé učitelky Vivian Geraghtyové, která vznesla podobné obvinění vůči svému školnímu obvodu v Ohiu.

Společnost Fox News Digital se obrátila na Alliance Defending Freedom a Brownsburg Community School Corporation.

Společnost Brownsburg Community School Corporation uvedla, že se k probíhajícím soudním sporům nevyjadřuje, zatímco Rory Gray, hlavní poradce Alliance Defending Freedom, poskytl následující prohlášení: „Rozhodnutí 7. obvodu ukazuje, proč musí Nejvyšší soud stanovit standard pro vyhovění náboženským zaměstnancům podle hlavy VII. A má k tomu příležitost v případu Groff, jehož projednávání je naplánováno na konec tohoto měsíce.

Kongres schválil hlavu VII, aby zabránil zaměstnavatelům nutit pracovníky vzdát se svého přesvědčení, aby si udrželi práci. V tomto případě pan Kluge vyšel vstříc svým studentům a choval se ke všem s respektem. Školní obvod dokonce toto přizpůsobení povolil předtím, než pana Klugeho nezákonně potrestal za jeho náboženské přesvědčení. Vyhodnocujeme další kroky v tomto případu.”

Zdroj: Foxnews.com ,  AN