NÚKIB spouští Festival bezpečného internetu

SecurityGuideAktuality, Kyberbezpečnost, Vzdělávání

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se zapojuje do Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti a spouští Festival bezpečného internetu.

Jde o sérii vzdělávacích akcí, kampaní, konferencí a webinářů realizovaných v průběhu celého měsíce října. Cílem Festivalu je šíření osvěty v oblasti kybernetické bezpečnosti. Kompletní přehled aktivit najdete na webových stránkách www.fbifest.cz.

  1. října 2022 odstartoval jubilejní 10. ročník Evropského měsíce kybernetické bezpečnosti (European Cyber Security Month = ECSM). Tuto celoevropskou kampaň koordinuje agentura Evropské unie pro kybernetickou bezpečnost (ENISA) spolu s Evropskou komisí a podporují ji také další členské státy. NÚKIB jako ústřední správní orgán pro kybernetickou bezpečnost České republiky v roli koordinátora národní kampaně zorganizoval Festival bezpečného internetu. V souladu s vizí ECSM i myšlenky Národní strategie kybernetické bezpečnosti České republiky na období let 2021 – 2025, která hovoří o nutnosti sdílení, podpory a spolupráce při budování kybernetické bezpečnosti států, se k letošnímu ročníku připojila také řada partnerů z nekomerční i soukromé sféry. „Každý z nás hraje důležitou roli v zajišťování kyberbezpečnosti a bez plošné kyberosvěty společnosti se neobejdeme. Festival bezpečného internetu je jednou z mnoha aktivit, které v této oblasti děláme. Snažíme se tak, pro občany České republiky a zároveň spolu s nimi, budovat bezpečné a důvěryhodné kyberprostředí,“ sdělil ředitel NÚKIB Lukáš Kintr.

Motto letošního ročníku Festivalu zní: „Poperte se s bezpečností“ a jeho ambasadorkou se stala osminásobná mistryně světa v bojových sportech Martina Ptáčková. Hlavními cílovými skupinami Festivalu jsou zdravotníci, úředníci, učitelé, knihovníci a senioři. Na své si ale přijde také široká veřejnost a specialisté v oblasti IT. Kromě toho, že NÚKIB celý Festival bezpečného internetu organizuje a koordinuje, připravil také své vlastní akce a kampaně, které budou k vidění nejen v on-line prostředí, ale některé z nich i fyzicky na mnoha místech po celé České republice. Jedná se o Výtahovou kampaň pro zdravotníky, vzdělávací webináře pro úředníky a učitele, kampaň Přísloví napoví v knihovnách, vzdělávací pomůcku SENIOR nebo komiksovou kampaň instagramové postavy Petra Výtržného. Kompletní přehled všech aktivit najdete na výše zmíněných stránkách www.fbifest.cz.

Zdroj: nukib.cz; JM