Nové paměťové karty určené pro bezpečnostní a automobilové kamery přináší společnost Samsung

SecurityGuideAktuality, Bezpečnostní technologie

microSD karta Samsung PRO Endurance

Novou microSD kartu Samsung PRO Endurance představila společnost Samsung Electronics. Díky svým jedinečným vlastnostem se hodí především pro náročné využití v bezpečnostních a automobilových kamerách, dveřních zabezpečovacích systémech, nositelných sportovních kamerách apod. Mezi její největší přednosti patří dlouhá životnost a vynikající výkon při dlouhodobém záznamu i přehrávání.

Průmyslové kamery, domácí bezpečnostní systémy, kamery na palubní desce – zájem o náročná dlouhodobá špičková bezpečnostní řešení stále roste. A karta PRO Endurance dokáže tyto vysoké nároky uspokojit,“ říká KyuYoung Lee, viceprezident paměťové divize Samsung Electronics. „Běžní i firemní zákazníci můžou klidně spát, naše nové paměťové karty zvládají kontinuální záznam ve vysokém rozlišení i v extrémních podmínkách.

MicroSD karty PRO Endurance jsou na českém trhu dostupné od 3. května 2022 s kapacitou 32 GB za doporučenou maloobchodní cenu 379 Kč, s kapacitou 64 GB za 579 Kč, s kapacitou 128 GB za cenu 879 Kč a s kapacitou 256 GB za 1 779 Kč.

Vylepšená odolnost                                            

Karty PRO Endurance jsou vybaveny špičkovou flash pamětí NAND a dokážou pořizovat záznam kontinuálně v délce až 16 let (140 160 hodin), takže uživatelům neujde skutečně ani jediný důležitý okamžik. Jediná karta PRO Endurance tak vydrží zhruba stejně dlouho jako 33 obvyklých paměťových karet, u nichž záleží především na rychlosti. Majitelé tak ušetří peníze na výměnu karet a můžou si být jisti, že je záběr skutečně nepřetržitý.

Lepší výkon

Nové paměťové karty Samsung zároveň nabízejí úctyhodnou rychlost čtení i zápisu (až 100 MB/s, resp. 30 MB/s). Patří do třídy 10 s přenosem videozáznamů v kategorii U3 (UHS Speed Class 3) a V30 (Video Speed Class 30). Díky tomu se výborně hodí pro velké soubory se záznamem ve vysokém rozlišení (Full HD, 4K).

Dlouhodobá výdrž

Venkovní bezpečnostní systémy či sportovní kamery často fungují v náročných přírodních podmínkách, což klade velké nároky i na paměťové karty. Karta PRO Endurance díky svým vlastnostem obstojí i v extrémním zatížení – je odolná v šesti ohledech. Kromě vody, magnetického pole, rentgenového záření a extrémních teplot nově vydrží i pád a opotřebení.

Karty jsou k dispozici ve čtyřech variantách s různou kapacitou – 32, 64, 128 a 256 GB. Po celém světě se začínají prodávat od 3. května. Další informace najdete zde.

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2021 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 74,6 miliard dolarů.

Zdroj: TZ; JM