Nové kopulové kamery lze nastavovat na dálku. Zvládnou i pokročilou videoanalytiku

SecurityGuideAktuality, Bezpečnostní technologie

kamera_Q3628

Společnost Axis Communications představuje dvě nové špičkové kopulové kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE nabízející cenově výhodnou instalaci a podporu pokročilé analýzy založené na hlubokém učení. Nové fixní kopule jsou vybaveny jedinečnými funkcemi otáčení / naklánění / rolování a přiblížení obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom), jež umožňují kdykoli změnit nastavení záběru na dálku. Tyto kamery jsou ideální volbou pro městský dohled a aplikace v dopravě, vládních budovách, nebo kritických infrastrukturách.

Na trhu se objeví dva nové modely pevných kopulových kamer s funkcí PTRZ, která ušetří čas na instalaci, údržbu i provoz, protože umožňuje kdykoliv na dálku upravit záběr kamery bez nutnosti vysílat technika do místa instalace.

Integrovaná umělá inteligence

Kamery AXIS Q3626-VE (s rozlišením snímače 4 MPx) a AXIS Q3628-VE (s rozlišením 8 MPx) jsou postaveny na nejnovějším SoC systému Axis a obsahují procesorovou jednotku hlubokého učení pro vylepšené možnosti zpracování obrazu a pokročilou videoanalytiku. To umožňuje shromažďovat a analyzovat ještě více dat přímo v kameře tzv. na okraji sítě nebo s pomocí získaných metadat rychle a efektivně forenzně vyhledávat jednotlivé události. Navíc lze díky aplikaci AXIS Object Analytics spolehlivě klasifikovat pohybující se objekty a zajistit tak detekci s menším počtem falešných poplachů.

Obrazová kvalita i zabezpečení na jedničku

V základní výbavě nových kamer nechybí technologie Zipstream s kodeky H.264 a H.265, která výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu v důležitých detailech. Další technologie jako  Lightfinder 2.0 a  Forensic WDR umožňují kamerám snímat barevný obraz i při nedostatečném světle a zvládat i náročné světelné podmínky, například když sluncem zalitý záběr obsahuje současně velmi jasné oblasti i velmi tmavá místa ve stínech.

Tyto kamery s hodnocením stupně ochrany IK10 a odolností proti vandalismu jsou uzavřené v kovových pouzdrech a lze je instalovat také do náročných prostředí a drsného počasí. Elektronická stabilizace obrazu zajišťuje plynulé video v situacích, kdy jsou kamery vystaveny případným vibracím. Vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti navíc pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a zabezpečit systém. Nechybí ani modul TPM (Trusted Platform Module), který je certifikován podle standardu FIPS 140-2 úrovně 2, aby se zajistilo bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů.

Mezi klíčové vlastnosti AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE patří:

  • Vynikající kvalita obrazu v rozlišení 4 MPx a 8 MPx;
  • dálkové přenastavení úhlu kamery;
  • analytika s hlubokým učením;
  • AXIS Object Analytics;
  • elektronická stabilizace obrazu;
  • Axis Edge Vault a TPM, FIPS 140-2 s certifikací 2. úrovně.

Nové kamery AXIS Q3626-VE a AXIS Q3628-VE budou k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v 2. čtvrtletí 2023.

Zdroj: TZ; JM