Nová termální kamera má předinstalovanou funkci včasné detekce požáru

SecurityGuideAktuality, Bezpečnostní technologie

termokamera

Nová termometrická kamera ke vzdálenému monitorování. Toto robustní zařízení z bezhalogenových materiálů je ideální k zabezpečení perimetru i ke sledování teplot na velké vzdálenosti a poskytuje vysoce kvalitní termální videostreamy za každého počasí a jakýchkoli světelných podmínek. Kamera má ve výbavě předinstalovanou analytickou funkci včasné detekce požáru, která umožňuje uživatelům efektivně jednat už v první fázi a příznacích hoření.

Nová termokamera AXIS Q1961-TE umí na dálku měřit teploty v rozsahu od -40 °C do 350 °C (resp. -40 °F až 660 °F) a dokáže automaticky spustit varovné upozornění, kdykoli teplota v určité oblasti překročí nastavenou prahovou úroveň nebo v situaci, kdy teplota nečekaně příliš rychle roste či klesá. Kamera tak může pomoct zabránit nežádoucím prostojům ve výrobě způsobeným přehřátím zařízení a také umožní prediktivní plánování údržby. Díky předinstalované analytice včasné detekce požáru můžou uživatelé také dostat varování již v první fázi začínajícího hoření, aby na ně mohli neprodleně reagovat a zabránit tím větším škodám. Pokročilá analytika rovněž nabízí inteligentní filtrování varovných hlášek, což umožňuje snížit počet falešných poplachů.

Technologické parametry

Kamera AXIS Q1961-TE nabízí optimální kontrast obrazu a disponuje senzorem s rozlišením 348×288 a citlivostí (NETD) 40mK @25C. Výsledné video může mít maximální rozlišení 768×576 pixelů při rychlosti 8,3 nebo až 30 fps (snímků za vteřinu). AXIS Q1961-TE také podporuje až 10 konfigurovatelných polygonálních detekčních oblastí. Díky technologii na okraji sítě (edge computing) lze k této kameře připojit také síťové reproduktory pro zvukové varování, k odrazení vetřelců nebo komunikaci s personálem. Kamera podporuje PoE napájení, a umožňuje tak snadnou instalaci a připojení na velké vzdálenosti.

Termokamera Axis má vestavěné funkce kybernetické bezpečnosti, jež pomáhají zabránit neoprávněnému přístupu a chránit systém. Jedná se například o službu Axis Edge Vault, která zajišťuje bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů a zjednodušuje autorizaci v síti. Kromě toho je tato robustní kamera odolná proti nárazu s krytím IK10 a připravená pro venkovní použití s krytím IP66/67 a NEMA 4X pro ochranu proti korozi.

Mezi klíčové charakteristiky termokamery AXIS Q1961-TE patří:

  • spolehlivá detekce 24/7;
  • kompaktní, robustní provedení, materiál bez halogenů;
  • polygonální oblasti sledování teploty;
  • analýza včasné detekce požáru;
  • bodové měření teploty;
  • vestavěná funkce kybernetické bezpečnosti;
  • stupeň krytí IP66, IP67, IK10 a NEMA 4X.

Kamera bude k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 101 000 Kč.

Zdroj: TZ; JM