Nová PTZ kamera nabízí nejrychlejší zoom na trhu

SecurityGuideAktuality, Bezpečnostní technologie

Nová PTZ kamera nabízí nejrychlejší zoom na trhu

Novou vysokorychlostní PTZ kameru AXIS Q6318-LE uvedla na trh společnost Axis Communications. Tato kamera je určená k videodohledu za každého počasí a disponuje výkonným IR přísvitem pro monitorování v naprosté tmě. Kamera je ideální pro městský videodohled s rozlišením 4K UHD a 31× optickým přiblížením.

Nová vysokorychlostní PTZ kamera AXIS Q6318-LE využívá 1/2″ palcový snímací senzor s vynikající citlivostí na světlo, který poskytuje čistý a jasný obraz a lépe zvládá práci se stíny i v náročných světelných podmínkách. Díky IR přísvitu a funkci den/noc je ideální také pro monitoring v naprosté tmě. Její schopnost vypořádat se s náročnými světelnými podmínkami podporuje také špičková technologie Lightfinder 2.0, díky které jsou i záběry pořízené v šeru při téměř nulovém osvětlení barevně věrné a bohaté na detaily. Navíc nabízí laserové ostření, které spolehlivě funguje i ve tmě. Kromě toho Zipstream s kodeky H.264 a H.265 výrazně snižuje požadavky na šířku pásma a úložiště, aniž by se snížila kvalita obrazu. Nabízí také modul TPM (Trusted Platform Module), který je certifikován podle standardu FIPS 140-2 úrovně 2, aby se zajistilo bezpečné ukládání všech kryptografických klíčů a certifikátů.

Vestavěné pokročilé analytické funkce

Tato kamera obsahuje všechny funkce, které potřebujete ke sledování a identifikaci podezřelého chování. AXIS Q6318-LE disponuje nejrychlejším zoomem na trhu – díky 31× optickému zoomu, vestavěnému laserovému ostření a funkcím rychlého zoomu umožňuje snadno sledovat rychle se pohybující objekty. Disponuje softwarem Axis Object Analytics, jenž umožňuje detekovat a klasifikovat objekty v záběru, rozeznávat lidi a různé typy vozidel, a přizpůsobit tím videodohled specifickým potřebám. Součástí kamery je funkce Autotracking 2, díky níž je možné podezřelé osoby nebo vozidla označit a aktivně sledovat, a to i s využitím dynamického překrytí textem s názvy ulic nebo symbolem kompasu, které zajišťuje rychlou orientaci při sledování objektů. Lze ji také propojit s multikamerovým hnízdem, a získat tím snadno kompletní přehled o dění v plném rozsahu 360°.

V neposlední řade Axis pečuje o zachování soukromí – oblasti, kde videodohled není potřebný (jako jsou sousedící soukromé pozemky a objekty), je možné maskovat obraz pixelizací.

Nákladově efektivní a zabezpečená pro případ kyberútoku

Kamera s krytím IP66 a odolností proti vandalismu je chráněna proti vniknutí prachu a vysokotlakých proudů vody z jakéhokoli směru. Detekce nárazu navíc spustí poplach, když kameru zasáhne. Odolává extrémním teplotám v rozmezí od -50 do 74°C (-58 to 165 °F) podle normy NEMA TS2. Tato cenově výhodná kamera má navíc dvě teplotní zóny pro úsporu energie, což je užitečné zejména při použití solárních panelů nebo baterií jejímu napájení. K úspornějšímu provozu stačí vybrat si mezi dvěma různými teplotními rozsahy. Kamera je ideální k městskému dohledu i do otevřených prostranství s obtížnými světelnými podmínkami, jako jsou například parky. Zároveň se uplatní všude tam, kde jsou potřeba detailní záběry ve forenzní kvalitě 24/7.

Axis Q6318-LE podporuje optické připojení i PoE napájení, což umožňuje snadnou instalaci a připojení na velké vzdálenosti. Axis nezapomíná ani na vlastní bezpečnost a mezi pokročilými funkcemi zabezpečení zde naleznete firmware s autorizací (signed firmware) nebo bezpečné spuštění (secure boot), které zajišťují, že je v kameře vždy nainstalovaný pouze autorizovaný operační systém od výrobce.

Mezi klíčové vlastnosti patří:

  • 1/2″ palcový senzor s 31× optickým přiblížením,
  • IR přísvit a funkce k snímaní den/noc,
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2,
  • přesné laserové ostření,
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikací 2. úrovně.

Kamera je k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za doporučenou koncovou cenu 83 000 Kč.

Zdroj: TZ; JM