Nenechte se mýlit: Krize na amerických hranicích je Bidenovo dílo

SecurityGuideAktuality, Ze světa

border krize

Spojené státy americké se potýkají s uprchlickou vlnou, kterou doprovází zvýšení kriminalita. Přispěla k tomu především velká vstřícnost tamější současné vládní administrativy. SecurityGuide přináší článek z amerických konzervativních zdrojů, který poukazuje na to, že právě politika Joe Bidena přispívá k nestabilitě pocitu ohrožení v životech běžných Američanů.

Politika otevřených hranic Bidenovy vlády a její odmítání plně prosazovat federální imigrační zákony způsobily místním komunitám po celých Spojených státech obrovské náklady. Hraniční státy mají plno starostí s obrovskými náklady na ubytování, stravování, vzdělávání a policejní a lékařskou péči pro desítky tisíc nelegálních cizinců. Existují také humanitární náklady, které platí ti, kteří jsou napadáni a zabíjeni obchodníky s lidmi, ti, kteří umírají na fentanyl zaplavující hranice, a ti, kteří se stali oběťmi krutých zločinců, jenž vstoupili nelegálně.

Tato krize hranic je v USA naprosto bezprecedentní. A je zcela způsobena člověkem. Přesněji řečeno: je způsobena Bidenem.

Čísla nelžou. Ve fiskálním roce 2022 zaznamenala americká celní a pohraniční ochrana rekordních 2,76 milionu „setkání” s cizinci na hraních USA. V říjnu jich zaznamenala dalších 278 102, v listopadu ještě ohromnějších 283 189. Za posledních 15 měsíců překročí severoamerickou hranici nelegálně více než tři miliony nelegálních cizinců – to vše kvůli nezodpovědnému řízení ministerstva vnitřní bezpečnosti ze strany administrativy.

A toto číslo je ještě konzervativní. Nezahrnuje „uprchlíky” – ty, kteří se dostali přes hranice nelegálně, aniž by je chytili. Hraniční úředníci odhadují, že ve fiskálním roce 2022 jich bylo nejméně 600 000, zatímco ve fiskálním roce 2020 jich bylo pouze 60 000.

Zastánci politiky otevřených hranic tvrdí, že tento příliv nelegálních cizinců je prospěšný. Zkuste to však říct obětem násilných trestných činů spáchaných nelegálními cizinci, kterým neměl být vstup do Spojených států nikdy povolen!

Například stát Texas je jedním z mála amerických států, které poskytují zprávy o trestných činech spáchaných cizinci. Čísla to jsou děsivá. Nejnovější zpráva texaského ministerstva veřejné bezpečnosti uvádí, že od 1. června 2011 do 31. prosince 2022 bylo do místních texaských věznic umístěno více než 389 000 cizinců, kteří se dopustili trestné činnosti. Ministerstvo vnitřní bezpečnosti USA potvrdilo, že 70 % z nich zde bylo zatčeno nelegálně.

Přitom platí fakt, že ministerstvo vnitřní bezpečnosti může potvrdit nelegální status pouze těch cizinců, kteří byli předtím zadrženi ministerstvem vnitra a jejichž otisky prstů byly vloženy do databáze cizinců tohoto ministerstva.  Vzhledem k obrovskému počtu „uprchlíků”, jejichž otisky prstů se do systému nikdy nedostanou, je velmi pravděpodobné, že mnohem více zatčených je v Texasu také nelegálně.

Ale jen těchto 269 000 zatčených cizinců, u nichž bylo potvrzeno, že jsou zde nelegálně, bylo obviněno z více než 454 000 trestných činů. To zahrnuje 847 vražd, 55 509 napadení, 901 únosů, 22 139 krádeží, 2 551 loupeží, 5 579 sexuálních útoků, 6 729 sexuálních deliktů, 54 885 obvinění z drog, 35 538 obvinění z bránění policii a 5 315 obvinění ze zbraní. A to je tedy pouze v Texasu!

Státy jako je Kalifornie a New York tyto údaje záměrně odmítají shromažďovat nebo vykazovat. Je však nepopiratelné, že zločiny páchané nelegálními uprchlíky se dějí po celých Spojených státech.

Násilí, krveprolití a chaos způsobený těmito zločinci by měl šokovat svědomí každého vládního úředníka, zejména prezidenta Joea Bidena, viceprezidentky Kamaly Harrisové a ministra Alejandra Mayorkase. Tito tři pracovali na tom, aby znemožnili prosazování amerických imigračních zákonů a zničili bezpečnost hranic.

Bidenův nejnovější návrh na hromadnou amnestii a hromadné podmínečné propouštění by tento problém jen zhoršil.

Jedním z mnoha důvodů, proč lidé z celého světa přicházejí do USA, je to, že chtějí žít v zemi, kde je právní stát podpořený ústavou důležitý a respektovaný. Právní stát je základním kamenem uspořádané společnosti.  Když však „pokrokoví” úředníci – od prezidenta až po místní okresní prokurátory – odmítají právo prosazovat, nastává chaos.

Je načase ukončit chaos, vymáhat právo a pohnat prezidenta Bidena a všechny federální a státní úředníky výkonné moci k odpovědnosti za to, že neplní své povinnosti.

Zdroj: Make No Mistake About It, America’s Border Crisis Is Biden-Made | The Heritage Foundation; AN