Nejlepší aplikace pro osobní bezpečnost

SecurityGuideBezpečnost pro širokou veřejnost

Nejlepší aplikace pro osobní bezpečnost

Mobilní telefony jsou v současné době symbolem rychlé a efektivní komunikace, zábavy, ale také nenahraditelným prvkem v oblasti Vašeho osobního bezpečí. Hojně skloňované je v současnosti téma fyzického a sexuálního násilí a to nejen ve světě, ale také v České republice. Možná pro Vás bude překvapením, že i v této oblasti Vám může pomoci jedna z aplikací, které Vám právě představíme. Současně je Váš chytrý telefon mnohdy jediný způsob, jak určit Vaši přesnou polohu, když to nejvíc potřebujete. Nové technologie jsou zkrátka Vaším spojencem, pokud se chcete cítit bezpečně.

Záchranka

Tahle aplikace už v České republice funguje zdarma pět let a zatím ji využívá přes 1 500 000 lidí. Je přímo napojena na systémy záchranných služeb v České republice. Po stisknutí nouzového tlačítka tak vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s Vaší polohou a dalšími informacemi, které vyplníte v osobním profilu. Každý den volá o pomoc z aplikace na 60 lidí v nouzi.

Významnými novinkami, které přispěly ještě k vyšší efektivitě řešení nouzové situace, jsou například videopřenosy z místa nehody na dispečink zdravotnické záchranné služby nebo notifikace rozesílané uživatelům v rámci koronavirové pandemie. Ty informují o nejdůležitějších vládních nařízeních a opatřeních, která se často mění.

Life360

Lokalizátor, který se specializuje na bezpečnost Vašich blízkých i Vás.  Základem je krátká registrace, pak už aplikace ukáže Vaši polohu skrze mobilní signál, Wi-Fi nebo GPS. Vyhledávat můžete v případě potřeby důležitá místa, jako jsou nemocnice či policejní stanice. Pokud nezvládnete nic jiného, můžete odeslat SOS upozornění členům Vaší rodiny nebo nouzovým kontaktům.

Hollaback!

Aplikace Hollaback! cílí na problematiku pouličního obtěžování a je navržena speciálně pro ženy. Na jednu stranu umožňuje zaznamenat fotku případného pachatele a ukázat tak svůj příběh a jeho identitu, na straně druhé může pomoci varovat prostřednictvím lokace další uživatele a upozorňuje je na nebezpečná místa.

Safe365

Safe365 využívá GPS signál pro sledování polohy a je tak užitečná pro ženy, které chtějí své blízké informovat o tom, kde se právě nacházejí. Najdete tu SOS tlačítko, které v případě nouze upozorní ostatní, případně je informuje o tom, že jste vstoupili do nebezpečné zóny a kdy jste ji zase opustili. Informovat může také o vybité baterii Vašeho telefonu.

Všechny zmíněné aplikace jsou zdarma ke stažení a instalace zabere jen pár minut. Přesto uděláte významný krok pro posílení Vašeho bezpečí.

Zdroj: play.google.com , TZ zachrankaapp.cz