Nahlédněte do práce ministryně: Obrana bude pořádat den otevřených dveří

SecurityGuideAktuality, Koktejl

Ministerstvo obrany Security Guide

Na Den české státnosti bude moct veřejnost opět nahlédnout do reprezentačních prostorů Ministerstva obrany ČR.

Ve středu 28. září se už počtvrté v novodobých dějinách naší země uskuteční Den otevřených dveří. Zájemci si budou moci prohlédnout nejen vojenskou techniku, ale také pracovnu ministryně obrany Jany Černochové.                                                                                                 

Sídlo Ministerstva obrany ČR (ulice Tychonova 1, Praha 6) bude tento den veřejnosti přístupné v době od 9 do 14 hodin. Z bezpečnostních důvodů bude vstup povolen pouze občanům ČR, kteří se předem zaregistrují. Pro návštěvníky bude připravena prohlídka reprezentativních prostorů hlavní budovy úřadu s odborným výkladem, která se uskuteční každých 15 minut s délkou trvání přibližně 30 až 45 minut. V přilehlém areálu bude nachystán doprovodný program.

„Poprvé se Den otevřených dveří na Ministerstvu obrany uskutečnil v roce 2017, naposledy v roce 2019. Nyní po covidové pauze chceme tuto krásnou budovu lidem představit znovu,“ říká Daniela Hölzelová z PR oddělení odboru komunikace MO. Minulé ročníky podle ní přilákaly stovky návštěvníků, obdobný zájem očekává i letos. „Nejvíc samozřejmě táhne pracovna ministryně a také vojenská technika, která i letos bude vystavena před hlavním vchodem tzv. hlavní budovy, kde ministryně obrany sídlí.“

Kromě současné vojenské techniky a výstroje Armády ČR, Vojenské policie a Hradní stráže se mohou zájemci těšit na tematické výstavy o historii objektu Valy a „Ten druhý život“, stánek s projektem POKOS (Příprava občanů k obraně státu) s výstavou a soutěžemi, prezentaci Univerzity obrany, ukázky historických vozidel ze sbírek VHÚ a autogramiádu úspěšných sportovců ASC Dukla.

Jak zajistit rezervaci?

Zájemci o účast na Dni otevřených dveří na Ministerstvu obrany, nechť do 19. září do 12:00 zašlou své jméno a příjmení, datum narození a e-mailový kontakt na adresu prohlidkaMO2022@army.cz. Tyto údaje jsou nutné pro vpuštění do střeženého vojenského objektu. Váleční veteráni, vojenští důchodci, zaměstnanci MO a AČR budou do objektu vpuštěni bez registrace po předložení odpovídajícího průkazu.

Návštěvníci budou vstupovat do zabezpečených oblastí chráněných režimovými opatřeními fyzické bezpečnosti v souladu se zákonem č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, a jeho prováděcími předpisy. Jsou tak povinni sdělit své identifikační údaje a prokázat svou totožnost. Ministerstvo obrany, v souladu s touto povinností stanovenou právním předpisem bude zpracovávat uvedené osobní údaje podle zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů, v platném znění.

Důležité info

  • Každý návštěvník musí projít bezpečnostní kontrolou včetně vnášených zavazadel.
  • Z důvodu zabezpečení vojenského prostoru není možné vnášet do areálu Ministerstva obrany tyto předměty: střelné, bodné, řezné a sečné zbraně, hořlavé látky, veškeré alkoholické a nealkoholické nápoje (každý návštěvník v areálu obdrží láhev s 0,5l vody).
  • Do areálu nebude možný vstup s dětskými kočárky, invalidními vozíky a zvířaty.
  • Nezapomeňte si s sebou vzít průkaz totožnosti (občanský průkaz, případně pas).

Zdroj: Ministerstvo obrany, AN