Mi Home Security Camera Basic: Šikovný pomocník v bytě či domě

SecurityGuideBezpečnostní technologie, Doporučené

Celosvětově působící společnost Xiaomi, která je proslulá zejména díky svému nepřehlédnutelnému postavení na trhu s mobilními telefony, představila v letošním roce inteligentního pomocníka v podobě bezpečnostní kamery s názvem Mi Home Security Camera Basic 1080p.
Mi Home Security Camera Basic disponuje funkcí inteligentní detekce pomocí technologie Al, díky níž jsou minimalizovány plané poplachy způsobované například pohybem závěsů či záclon, menších živočichů nebo změnami světla.
Kamera od firmy Xiaomi dále poskytuje kvalitní full HD video s rozlišením 1080p a snímkovací frekvencí 20fps. Skvělý obraz Mi Home Security Camera Basic podporuje taktéž 130° široký úhel pokrytí, jenž snižuje množství slepých míst a zachycuje co největší část místnosti, v níž je nainstalována. Kamera nezklame své majitele ani v noci, kdy využívá infračerveného snímání s dosahem až 10 metrů.

Obousměrnou komunikaci zajišťuje možnost připojení kamery k internetu a také využití mobilní aplikace v chytrém telefonu majitele. Aplikace, určená pro telefony s operačními systémy iOS a Android, umožňuje kontrolu dění ve střeženém prostoru i při zapnutí další aplikace v mobilním telefonu, a to díky režimu obraz v obraze. Majitel se tak nemusí spoléhat pouze na notifikace přicházející z aplikace, ale může kontrolovat svůj dům a zároveň se svým telefonem plnohodnotně pracovat. Skrze aplikaci je také možné vést video-hovor.
Pokud se majitel rozhodne nainstalovat hned několik zařízení Mi Home Security Camera Basic ve svém bytě či domě, pak jej rozhodně potěší i možnost komfortně sledovat obrazy ze všech kamer najednou. Odpadá tedy nutnost nepříjemného překlikávání mezi jednotlivými záběry kamer pro sledování všech sledovaných prostor. Záběry pořízené Mi Home Security Camera Basic je možné ukládat na paměťové microSD karty s kapacitou až 16 GB či do datového úložiště NAS o maximální kapacitě 64 GB.
Mi Home Security Camera Basic, určená do prostředí s teplotami -10°C až +40°C, je na českém trhu k sehnání přibližně za jeden tisíc korun. Koupí kamery společnosti Xiaomi nezíská majitel pouze moderní design, ale i propracované funkce detekce pohybu, snímání prostoru v nočních hodinách či možnost snadné kontroly prostřednictvím mobilní aplikace.
Autor: Michaela Pavlů
Zdroje:
[1] Mi Home Security Camera Basic 1080p. Xiaomi-Czech.cz [online]. [cit. 2019-07-15]. Dostupné z: https://www.xiaomi-czech.cz/security_camera/