Jak mluvit s dětmi, které mají přístup k médiím, o válce? Centrum Locika připravilo přehlednou infografiku, která Vám pomůže.

SecurityGuideAktuality, Bezpečnost pro širokou veřejnost, Koktejl

Vzhledem k tomu, že děti mají přístup k médiím, je téměř nemožné je ochránit před událostmi, jako je válka. Centrum Locika proto s ohledem na aktuální dění ve světě velmi rychle přišla s přehlednou infografikou, která ukazuje, jak komunikovat s dítětem na takto citlivé téma. Upozorňuje na to, že společné sdílení, vzájemná podpora, kontakt a příklady dobré praxe jsou nejlepším způsobem, jak zvládnout náročné a nečekané události.

Je bolestně těžké mluvit s dětmi o válce. A vzhledem k tomu, že děti mají přístup k médiím, je téměř nemožné je ochránit před děsivými a matoucími světovými událostmi. To, co říkáme našim dětem, závisí na jejich věku, otázkách, které kladou, a na našem vlastním politickém a morálním přesvědčení. Ať už se cítíme ohledně toho, co se děje na Ukrajině jakkoliv, chceme povzbudit děti, aby se i nadále zajímaly o svět, vážily si mírových řešení problémů a bez obav za námi chodily s dotazy a obavami a důvěřovaly v to, že svět může být bezpečné místo.

Infografika ke stažení a tisku ZDE.

 

Zdroj: centrumlocika.cz; JM