Bezpečnostní experti se potkají na konferenci

SecurityGuideAktuality

Konference

Bezpečnostní agentura INPOS Security, v čele s jednatelkou Kamilou Muzikovou Vávrovou, a odborník na bezpečnost doc. Martin Hrinko pořádají 5.4. 2022 v prostorách Ministerstva vnitra zajímavou konferenci.

„Konference nese název Bezpečnostní hrozby, prevence a veřejný pořádek,“ vysvětluje doc. Martin Hrinko. „Výběr přednášek a prezentujících je nasměrován do oblasti hrozeb spojených s diváckým násilím, extremismem, ochranou měkkých cílů a reakci státu na tyto hrozby (legislativa, tresty, prvosledové hlídky policie). Nechybí ani přednášky na téma ochrany obyvatelstva, krizového řízení, požární ochrany a evakuace osob z ohrožených míst. Objekty ochrany jsou v případě konference veřejná prostranství, nemocnice, školy, stadiony.“ upřesňuje bezpečnostní expert Hrinko, který se sám coby někdejší ředitel pořádkové služby policie těmto tématům dlouhá léta prakticky věnoval.

Bezpečnostní konference se koná pod záštitou 1. náměstka ministra vnitra, JUDr. Ing. Jiřího Nováčka a těší se velkému zájmu.

„Bylo okamžitě plno, už vidíme, že budeme muset pořádat další konferenci. Je zájem jak z řad odborné veřejnosti, tak i mezi laiky a velmi nás těší i zájem médií,“ říká Kamila Vávrová Muziková. Její agentura INPOS Security se mimo jiné věnuje právě i diváckému násilí a ochraně měkkých cílů, proto má k tématu také hodně co říct. Přednášky jsou doplněny příklady z praxe a odborným komentářem.

Zdroj, pořadatel, AN