Axis uvádí diskrétní a cenově výhodné termální senzory pro svůj modulární systém řady FA

SecurityGuideBezpečnostní technologie

Praha 30. července 2019

Společnost Axis Communications přichází s novými termálními senzory AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E v modulární řadě AXIS FA pro vysoce diskrétní, a přitom cenově dostupný videodohled s využitím termovize.

 

Nové termální senzory AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E jsou připraveny plnit náročné potřeby zákazníků v oblastech, kde je třeba diskrétní videodohled z více úhlů nebo detailní pokrytí velkých ploch s využitím termální technologie.

Modulární řadu AXIS FA tvoří hlavní jednotka AXIS FA54 Main Unit a samostatně prodávané senzorové jednotky, takže pro instalaci lze vybrat nejvhodnější kombinaci prvků. Jde o skutečně cenově výhodné řešení, protože nabízí zákazníkům možnost pokrýt více oblastí zájmu pomocí jediného vysoce výkonného kamerového systému s využitím až čtyř kamer. Umožní např. videodohled se současnou detekcí pomocí dvou termálních kamer s analytikou a dvěma kamerami pro vizuální ověření poplachu. Hlavní jednotka AXIS FA54 Main Unit umí streamovat video při plné snímkové frekvenci v rozlišení HDTV 1080p ze všech připojených jednotek současně, nebo také mixovat a streamovat obraz z termální i klasické kamery prostřednictvím jediné IP adresy. Budete tak potřebovat jenom jednu licenci na software pro správu videa (VMS) pro všechny (čtyři) kamery v systému.

Hlavní jednotka má navíc i podporu pro vyspělou analýzu videa a zvuku AXIS Guard Suite, monitoring vstupních/výstupních portů, umí využívat kompresi Zipstream a je také vybavena výstupem HDMI pro připojení k dohledovému monitoru nebo k obrazovce zobrazování sledovaných veřejných prostor (PVM – public view monitor).

Termální technologie se cení zejména kvůli tomu, že dokáže zajistit spolehlivou detekci s nízkým podílem planých poplachů. Kamery totiž vytvářejí obrazy na základě tepla, které vyzařuje z objektu, vozidla nebo osob. Protože jsou kamery rovněž méně citlivé na světelné podmínky, jako jsou stíny, podsvícení, tma a maskované objekty, zaručují spolehlivý obraz.

Díky oddělení snímací jednotky od těla kamery se tyto snímací jednotky vejdou také do velmi stísněných prostorů a mohou splynout s okolím, aby na sebe neupozorňovaly. Pro připojení k hlavní jednotce AXIS FA54 slouží kamerovým jednotkám kabel o délce 8 metrů. Je rovněž možné použít volitelný kabel s délkou 15 metrů.

Produkty v řadě AXIS FA jsou dostupné prostřednictvím prodejních kanálů společnosti Axis. Nové termální senzory AXIS FA1080-E a AXIS FA4090-E jsou k dostání za doporučenou maloobchodní cenu 14900 Kč a 16100 Kč.
Fotografie, produktové listy a další zdroje informací jsou k dispozici na adrese:
https://www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=fa_series

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:

Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: +420 604 166 751, E-mail: ivan.sobicka@taktiq.com

O společnosti Axis Communications

Společnost Axis vytváří chytřejší a bezpečnější svět s pomocí síťových řešení, která otevírají přístup k lepšímu zabezpečení a k novým způsobům podnikání. Axis jako lídr v oblasti síťového videa nabízí produkty a služby pro videodohled a analýzu videa, řízení přístupu a audiosystémy. Společnost Axis má přes 3 000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a při poskytování klientských řešení spolupracuje s globální sítí partnerů. Společnost Axis byla založena v roce 1984 a sídlí ve švédském Lundu. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.