Axis uvádí 7. generaci vlastního čipu ARTPEC. Síťovým kamerám přidá nové výkonné funkce

SecurityGuideBezpečnostní technologie, Doporučené

Axis Communications představuje ARTPEC-7, novou generaci svého vlastního procesoru optimalizovaného pro síťové video.  Nový čip přinese kamerám Axis celou řadu vyspělých funkcí, například lepší obrazovou kvalitu, pokročilé funkce zabezpečení, efektivnější kompresi a možnost nasazení působivé video analýzy přímo v kameře. Navíc díky tomu, že se čip vyvíjí přímo ve společnosti Axis, umožňuje vyšší úroveň kontroly zajišťující efektivní kyberbezpečnost. Nový čip se od nynějška stane základem většiny produktů Axis. Jednou z prvních kamer s čipem ARTPEC-7 je model AXIS P1375, který měl svou premiéru na veletrhu ISC West v Las Vegas.

„Při pohledu na současný trh vidíme, že Axis má jako jeden z mála výrobců vlastního procesorového systému silnou konkurenční výhodu,“ řekl Johan Paulsson, technologický ředitel společnosti Axis. „Nad každým jednotlivým tranzistorem v zařízení máme plnou kontrolu, což je z hlediska důvěry a kybernetické bezpečnosti velmi důležité. Navíc na rozdíl od ostatních procesorů nemá ARTPEC-7 víceúčelový design, ale je 100 % optimalizovaný pro kvalitní řešení síťového videodohledu společnosti Axis.”

Ještě lepší obraz za jakýcholi podmínek

Procesor ARTPEC-7 díky zcela novému procesu zpracování obrazu vylepšuje všechny značkové technologie Axis pro zvládání náročných světelných podmínek. Například technologie Lightfinder v nové verzi 2.0 vykreslí i v těch nejtmavějších scénách mnohem sytější a realističtější barvy než kdykoliv předtím a dodá ostřejší záběry pohybujících se objektů. Podobně je na tom technologie Forensic WDR. Ta poskytne jasnější obraz pohybujících se objektů, ale také větší detaily v protisvětle nebo při scénách s velkými kontrasty mezi nejsvětlejšími a nejtmavšími místy. Snímaný  obraz obsahuje méně rušivých artefaktů, má nižší hladinu šumu a menší množství tzv. “duchů”. Zvýšená citlivost na světlo také výrazně zvyšuje dosah kamer s IR přísvitem.

Větší bezpečnost, výkonnější  komprese a působivá videoanalytika

ARTPEC-7 disponuje silnými bezpečnostními funkcemi, včetně signovaného firmwaru, takže je možné instalovat do zařízení jen bezpečný firmware. Zabezpečené je také bootování, které brání spuštění neautorizovaného firmwaru po restartu. Kamery Axis s novým čipem umožní uživatelům v závislosti na jejich preferencí vybrat si mezi kódováním videa kodeky H.264 a H.265. Standard kódování v kombinaci s technologií Axis Zipstream bude potřebovat ještě nižší šířku pásma a menší úložný prostor pro video bez nutnosti snížení obrazové kvality. Samozřejmě uživatelé mohou kdykoli podle potřeby změnit svou volbu kodeku. ARPEC-7 je vybaven systémem detekce objektů v reálném čase, který umožní společnosti Axis a jejím partnerům vyvíjet výkonné analytické nástroje pro automatické rozpoznání a rozlišení mezi lidmi, tvářemi a dalšími objekty.

Nové kamery AXIS P1375 s čipem ARTPEC-7

Nová generace kamer s čipem ARPTEC-7 na sebe nenechala dlouho čekat. Jako první byly představeny kamery AXIS P1375 a AXIS P1375-E, což jsou modely do interiéru a exteriéru, které jsou ideální pro dohled na otevřených prostorách, kde je potřebná vysoká úroveň detailů, jako jsou parky, nakládací rampy, banky nebo samoobslužné prostory v obchodech. Exteriérová kamera AXIS P1375-E dostupné i s novým i doplňkovým příslušenstvím AXIS Fixed Box IR Illuminator Kit A a AXIS P13 Weathershield Extension A.

Mezi hlavní benefity AXIS P1375 a AXIS P1375-E patří:

  • 1080p ve formátu 16: 9 při 60 fps
  • Lightfinder 2.0 a Forensic WDR
  • Zipstream s kodeky H.264 a H.265
  • Exteriérový model může být vybaven volitelným IR přísvitem
  • Podpora pro digitální mikrofon

Kamery AXIS P1375 a AXIS P1375-E budou v České republice dostupné od května 2019 prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis za 14900 Kč a 2099 Kč.

Další informace o společnosti Axis Communications vám poskytnou:
Marek Pavlica, Regional Communications Specialist, Russia, CIS & Eastern Europe, Axis Communications
Telefon: +
420 734 319 237, E-mail: marek.pavlica@axis.com

 Ivan Sobička, Senior Consultant, TAKTIQ COMMUNICATIONS s.r.o.
Telefon: + 420 604 166 751, E-mail:
ivan.sobicka@taktiq.com

 O společnosti Axis Communications

Společnost Axis nabízí inteligentní bezpečnostní řešení, která vedou k chytřejšímu a lépe chráněnému světu. Axis je největší světový dodavatel na trhu IP kamer a působí jako hybná síla v tomto odvětví tím, že průběžně uvádí inovativní síťové produkty založené na otevřené platformě. S pomocí globální sítě partnerů tak přináší svým zákazníkům vysokou hodnotu.

Axis si zakládá na dlouhodobých vztazích se svými partnery, kterým poskytuje na stávajících i na nových trzích jak průlomové síťové produkty, tak i své znalosti.                              

Axis má více než 2.700 vlastních zaměstnanců ve více než 50 zemích na celém světě a spolupracuje s globální sítí více než 90.000 partnerů. Axis je společnost založená v roce 1984 se sídlem ve Švédsku. Je zalistována na burze NASDAQ Stockholm pod značkou AXIS. Více informací o společnosti Axis najdete na naší webové stránce www.axis.com.